39 Ürün Mevcut
Ürün Tükendi
Ürün Tükendi
Ürün Tükendi

Kilo Aldırıcı (Gainer)Kilo Aldırıcı (Gainer) Nedir?

Kilo aldırıcı karbonhidrat tozları Gainer olarak da bilinmekte olup yüksek oranda karbonhidrat ve kalori içeren ürünlerdir. Kilo aldırıcı olarak bilinen ürünler içeriğinde %70-75 arasında yağ ve şeker ihtiva eden karbonhidrat tozlarından oluşmaktadır.

Kilo aldırıcı ürünlerin içinde genel olarak %15-25 arasında protein bulunmaktadır. Protein oranı karbonhidrata göre düşük olduğu için ihtiyacınız olan protein miktarını karşılayamayacağı için kas büyümesi için değil de kilo alımı diyetinde bulunan kişilerin tercih edebileceği bir üründür.

Gainer ürünleri karbonhidrat ve proteinin yanında vitamin, mineral ve özellikle de kreatin içermektedirler. Burada kreatin enerji kazanımınız yanında kasları güçlendirip genişleme sağladığı için karbonhidrat ile beraber oldukça etkili bir karışım elde edilmesine olanak sağlar.

Kilo Aldırıcı karbonhidratlar karbonhidrat kaynaklarında yağ ve şeker oranları yüksek oldukları için aynı oranda kalori üretmiş olurlar. Bu üretilen yüksek kalori ürünü süt ile kullanmanız halinde yaklaşık olarak %15-20 arasında daha yüksek kalori kazanımı sağlamış olur. Dolayısıyla süt ile kullanımın da protein oranı da daha yüksek olur.

Gainer Kilo Aldırır mı?

Gainer kullanıcılar tarafından kilo aldırıcı ürün olarak bilinmektedir. Günümüzde sporcuların ve kilo alımına ihtiyacı olan kişilerin tercihi kilo aldırıcı yiyecekler yerine gainer ürünlerini tercih etmektedirler.
 
Gainer ürünlerinde formülünde bulunan yüksek oranlı karbonhidrat, protein, vitamin, mineraller ve kreatin sayesinde kilo ve hacim kazanımı isteyenlerin talebini karşılayacak özelliklere sahiptir.

Gainer yüksek kaloriye sahip olduğu için kilo alımının yanında enerji kazanımı da sağlamaktadır. Bu nedenle sırf kilo değil özellikle vücut geliştirme sporu yapanların kas yapımını destekleyerek hacimsel büyümesine de katkı sağlamaktadır. Burada en önemli olan konu kilo aldırıcı ürünler nasıl kullanılır? Ne zaman kullanılır? Bana uygun olan gainer hangisidir? Şimdi bu sorulara cevap vererek devam edelim.

Gainer Kullanımı Nasıldır?

Gainer ürünleri özellikle ana öğünlerden sonra süt ile tüketilmesi halinde kilo alma hedefinize daha çabuk ulaşmanızı destekler. Ürünü yemeklerden önce veya yakın tüketirseniz yemek yiyemeyeceğiniz için aldığınız Gainer yemek yerine geçeceği için amacınıza ulaşmanız zorlaşmış olur.

Gainer kullanırken spor yaparsanız aldığınız kilonun yağlı değil de kas olarak almanız noktasında da size katkı sağlar. Spor yaparken kullanım şeklinde de ufak bir ilave yaparak spordan yaklaşık 30-40 dakika öncesine artı bir servisi bu sefer su ile tüketmeniz halinde spor esnasında size hem enerji kazanımı sağlar hem de sporda yaktığınız kalorinin vücuttan değil de aldığınız üründen karşılanmasını sağlayarak günlük hedeflediğiniz kaloriye ulaşmanız konusunda bir sıkıntınız olmaz.

Kilo aldırıcı ürünleri seçerken mutlaka ürünün ham madde kalitesini ve içeriğini değerlendirerek almalı ve içinde bulunan kaloriye göre kullanmalısınız. Günlük almanız kalori miktarı karşısında üründen günlük kullanmanız gereken gramajı bulup bunu 3 ana öğünden sonraya gelecek şekilde düzenleyip düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir.

Gainer ürünlerde diğer sporcu gıdaları gibi ihtiyaca, beslenmeye ve spor yapılıyorsa yapılan spora göre bir kullanım programı belirlenip düzenli bir kullanım halin de sonuçlara daha çabuk ulaşılabilir ürünlerdir.
 
Gainer ürünlerini seçerken mutlak suretle marka, içerik, üretici ve/veya distribütör firmaların araştırılması, güvenilir ve Orijinal ürün olup olmadıkları konusunda bilgi edinilmesi gerekmektedir.

Kilo Aldırıcı Nereden Alınır?
Protein34 sporcu gıdaları gainer ürün grubunda da diğer ürünlerde olduğu gibi sizlere güvenilir markaların ürünlerinin satışını sunmaktadır. Ürünlerin Hepsinde üretici firma ve/veya distribütör firmaların güvencesi ve bandrolü bulunmaktadır. Protein34.com internet sitemiz ve mağazalarımızda sizlere en uygun gainer ürünlerini bulabilirsiniz. Ürünlerle ilgili her türlü sorularınızı irtibat numaralarından ve canlı destek hattımız dan sorabilirsiniz.