Whey Protein Tozu

Spor salonuna sık olarak gidiyorsunuz, ancak önemli sonuçlar görmediniz mi? Egzersiz ilk başladığınızda, yağsız kas yapmanıza ve yağ kaybetmenize yardımcı olmak için yeterli olmayabilir. Protein kas sentezinde gereklidir, bu da her atletin diyetinin hayati bir parçası haline gelir. Sabah kahvaltı öncesi diyetinize whey protein ekleyin veya gün boyunca kendinize protein desteği kazandırmak için su şişesine biraz whey protein alın. Herhangi bir sorunuz varsa ya da sizin için doğru Whey protein tozunu bulmak istiyorsanız, güleryüzlü personel üyelerimizden birine başvurun! Herhangi bir sorunuza cevap vermekten mutluluk duyuyoruz.
...devamını oku..↓

Whey Protein Tozu Nedir ?

Whey Protein Tozu, Peynir altı suyu proteininin , yüksek kalitede, biyolojik açıdan aktif protein ve protein fraksiyonlarının eşsiz bir kaynağıdır. Soya, sığır eti, yumurta ve kazein gibi diğer protein kaynakları ile karşılaştırıldığında, peyniraltı suyu daha kolay sindirilir ve dallanmış zincirli amino asitler (lösin, izolösin, valin) de dahil olmak üzere gerekli amino asitlerin yüksek konsantrasyonlarını içerir.

Whey Protein Tozu Kullanım Miktarı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler
Sporcular fiziksel olarak aktif olmayan insanlara göre daha fazla protein içebilirler. Aslında yeterli proteini almayan bir sporcu kas hasarını sürdürebilir ve iyileşmesi daha uzun sürer. Ortalama kişinin her kilogram vücut ağırlığı için günde 0.8 gram proteine ihtiyacı var. Öte yandan, Amerikan Diyetetik Derneği, Amerikan Spor Hekimliği Koleji ve Uluslararası Spor Beslenme Cemiyeti tarafından yapılan çeşitli bildirilere göre, bir sporcunun günde kilo başına kilogram başına 1.2 gram veya 2.0 grama kadar proteine gereksinimi olabilir . Whey Proteini süt ürünleri olduğundan, süte alerjisi olan insanlar Whey proteininden kaçınmalıdır. Laktoz toleranslı olmayan insanlar da dikkatli olmalıdır. Farklı peynir altı suyu protein tozu kalorisinde ve yağ ve laktoz içeriğinde değişiklik gösterebilir. Whey protein izolatı yüzde 90 proteindir ve az ya da sıfıra yakın yağ, kolesterol veya laktoz içerir. Ancak Whey protein konsantresi yüzde 29 ila 90 oranında protein içerebilir ve protein oranı düştükçe bir peynir altı suyu protein takviyesindeki yağ ve laktoz içeriği artar. Herhangi bir proteinin takviyeleri, bir kişinin böbrek rahatsızlığı varsa, böbrekler üzerinde ek gerilime neden olabilir.

Whey Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir ?
Piyasaya sürülebilir peyniraltı suyu proteininin üç ana türü vardır: peynir altı suyu proteini izolatı, peynir altı suyu proteini konsantresi ve peynir altı suyu proteini hidrolizatları.

Whey Protein Tozu Kullanımı Nasıldır?
Whey Proteini çabucak sindirildiğinden, peyniraltı suyunun proteinini tek başına almak istediğiniz tek zaman, mukavemet egzersizine dayalı egzersiz yaptıktan sonra 30 ila 60 dakika içinde. Başka zamanlarda, diğer gıdalarla yiyerek, proteinin sindirimini yavaşlatmak istersiniz. Örneğin, kahvaltıda ekstra protein istiyorsanız, ancak yumurta istemiyorsanız, peynir altı suyu protein tozu çeşitli yassı tariflerde yulaflara ekleyebilirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Whey Protein Tozu Hassas kişilerde ilk kullanıma bağlı olarak mide bulantısı ve diare görülebilir. Bu durum 1 haftadan fazla devam ederse kullanmayı bırakınız. Tek başına tüm besin ihtiyacını karşılamaz. Dengeli ve çeşit içeren beslenme alışkanlığına alternatif değildir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. 16 yaşından küçük çocuklar sadece doktor tavsiyesi üzerine kullanmalıdır.

Whey Protein Tozu Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . AyrıcaKartal ve Ümraniye de bulunan Mağazalarımızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Whey Protein Tozu ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz. --.
189,00 ₺ KDV Dahil
209,00 ₺ KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
1