Tüm Ürünler


Gösterilen: 1 ile 21 arası, toplam: 21 (1 Sayfa)

Vitaminler ve Mineraller Nelerdir?

Vitaminler ve mineraller insan vücudunu düzgün çalışmasını sağlar. Her gün yediğiniz gıdalardan vitamin ve mineral alsanız da, bazı yiyeceklerin diğerlerinden daha fazla vitamin ve mineralleri vardır. Vitaminler iki kategoriye ayrılır: yağda çözünür ve suda çözünür. Yağda çözünen vitaminler


- A, D, E ve K - yağda çözünür ve vücudunda saklanabilir. Suda-çözünür vitaminler - C (vitaminler B6, B12, niasin, riboflavin, ve folat gibi) B kompleks vitamini - vücudun emebileceğinden önce gerek suda çözünmesi için. Bundan dolayı vücudunuz bu vitaminleri depolayamaz. Vücudunuz sisteminizden geçerken kullanmadığı C veya B vitaminleri kaybolur (çoğunlukla işemekten sonra) kaybedilir. Bu yüzden her gün bu vitaminlerin taze bir miktarına ihtiyacınız var.Vitaminler (bitkiler veya hayvanlar tarafından yapılan) organik maddeler iken, mineraller topraktan ve sudan gelen inorganik elementlerdir ve bitkiler tarafından emilirler veya hayvanlar tarafından yenilirler. Vücudunuzun büyümesi ve sağlıklı kalması için kalsiyum gibi daha fazla miktarda mineral gerekir. Krom, bakır, iyot, demir, selenyum ve çinko gibi diğer minerallere iz mineralleridenir, çünkü her gün yalnızca çok az miktar gerekir.

Vitaminler ve Mineraller in Faydaları Nelerdir

Vitaminler ve mineraller bağışıklık sistemini güçlendirir, normal büyüme ve gelişmeyi destekler ve hücreler ile organların işlerini yapmalarına yardımcı olur. Örneğin, muhtemelen havuçların gözlerinize iyi geldiğini duymuşsundur. Bu doğru! Havuç, vücudunuzun A vitamini haline dönüştüğü, göz problemlerini önlemeye yardımcı olan karotenoid adı verilen maddelerle doludur. Bir başka vitamin olan K vitamini pıhtılaşmaya yardımcı olur (bu nedenle kesikler ve haşlanmalar hızla kanamayı durdurur). Yeşil yapraklı sebzelerde, brokoli ile soya fasulyesinde K vitamini bulacaksınız. Ve güçlü kemiklere sahip olmak için, mineral kalsiyum bakımından zengin olan süt, yoğurt ve yeşil yapraklı sebzeler gibi yiyecekler yemeniz gerekir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Vitaminler ve Mineraller Özellikle kalıcı hastalığı veya düzenli bir ilaç kullanımını gerektirecek durumlar varsa sporcu vitaminleri kullanmadan önce eczacınıza, diyetisyeninize veya doktorunuza danışın.

Sporcu vitaminlerine aşırı duyarlılık durumunuz söz konusu ise, kullanmayınız. Eğer sıklıkla alerjik reaksiyon geçiriyorsanız bu maddeyi kullanmadan önce doktorunuza danışınız. Sporcu vitaminleri sindirilirken karaciğer fonksiyonları tehlikeye atabileceğinden karaciğer rahatsızlığı olan hastalarda ciddi lezyonlara neden olabilir.

Hassas bireylerde bu ürünlerin kullanımı mide bozulması, flatülans ve steatore görülebilir..
.

Vitamin ve Mineraller Satın Al

Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, FaNutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Vitaminler ve Mineraller ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz..