174 Ürün Mevcut

Protein TozuProtein Tozu Nedir?

Protein vücudumuzun yeni enzimler, kas dokusu ve hormonlar oluşturmak için kullandığı önemli bir besindir ve vücudumuzdaki her hücrede bulunur. Bu nedenle de vücudumuzun daha sağlıklı ve düzgün çalışması için proteinlere ihtiyacımız vardır.

Her protein molekülü amino asitlerden oluşmaktadır ve bu aminoasitler zincirler üzerinde bulunarak proteinin yapı taşlarını oluştururlar. Proteini oluşturan 20 adet aminoasit bulunmaktadır. Bu 20 aminoasitten 11 tanesini vücut kendisi üretir ve sentezlemesi vücut tarafından yapılmaktadır. Geriye kalan 9 aminoasit ise dışarıdan gıdalardan veya toz olarak hazırlanan takviyelerden alınarak vücudun ihtiyacı olan protein sağlanmış olur.

Proteinler sığır eti proteini, yumurta proteini, soya Proteini, whey protein ve bitki bazlı proteinler olarak gruplara ayrılabilmektedir. Diyetinize ve ihtiyacınıza göre bu protein tozlarından hangisine ihtiyacınız varsa seçiminizi yapabilmeniz için protein34 olarak güvenilir ve garanti protein tozlarını sizlerin hizmetine sunmaktayız.

Protein tozları günlük yaşantımızda almamız gereken protein miktarına ulaşamadığımız noktada bu eksikliği gidermemiz için iyi bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır.

Spor yapan tüketiciler için ise durum daha farklı olmaktadır. Çünkü yapılan aktivite ile birlikte vücudumuzun daha fazla proteine ihtiyacı olmaktadır. Hem ihtiyaç duyulan protein miktarını tamamlamak hem de kas gelişimine büyümesine destek olmak için proteinlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Protein insan vücudunun kendi özelliğine, beslenmesine ve yapılan spora göre doğru orantıda ve zamanında kullanıldığı zaman kas gelişiminin daha verimli olmasına ve özellikle spor yapılıyorsa aktiviteden oluşan kas yıkımının engellenmesine destek olarak daha sağlıklı ve güçlü spor yapmanıza da destek olur.

Protein aldığımız diğer gıdalar gibi ihtiyacımızın üstünde ve yanlış zamanda alırsak faydasından çok zararlarını görürüz. Bu nedenle protein tercihini yaparken mutlaka hangi tür protein ne zaman hangi miktarlarda kullanılır bunlara dikkat etmemiz gerekmektedir.

Bir başka tüketicinin kullandığı proteini ve miktarını bize de uygunu budur diyerek kullanmamamız gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki her insanın anatomisi, beslenmesi ve yapılan spor aynı değildir. O nedenle protein ve diğer takviyeleri alırken diyetisyen ve spor eğitmeninin tavsiyesine göre kullanmalıyız.

Protein Tozu Çeşitleri Nelerdir?

 • Whey Protein Tozu
 • Kırmız Et Protein Tozu (Beef Protein)
 • Yumurta Proteini
 • Soya Protein
 • Bitki Bazlı Proteinler

  Protein Tozu Kullanımı Nasıldır?

  Protein tozu çeşitlerine, özelliklerine, kullanıcının beslenmesine ve yapılan spora göre kullanım zamanı ve miktarı belirlenmelidir. Burada önemli olan zamanlama ve kullanılan protein tozunun hangi sıvı ile tüketileceğidir. Şöyle ki konsantre bir whey protein tozunu spordan önce su ila kullanırsanız verimi çok azalır ama yine aynı konsantre whey protein tozunu sabah kahvaltı öncesi ve spor sonrasında su ile kullanırsanız en üst düzeyde fayda sağlamış olursunuz.

  Bu nedenle de Protein tozlarını amacınıza göre ve mutlaka vücudunuzun ihtiyacına göre bir diyetisyen ve spor eğitmeninin tavsiyesine göre kullanımını gerçekleştirin.

  Protein Tozu Fiyatları

  Protein tozları kullanılan ham madde, protein çeşidine ve gramajına göre fiyatları değişim göstermektedir. Ürün yurt dışından paketlenmiş olarak ithal ediliyorsa maliyet ve vergilerden dolayı fiyatları daha yüksek olmaktadır. Fakat aynı ürün ham madde olarak ithal ediliyor ve ülkemizde bulunan tesislerde karışım ve paketleme yapılıyorsa maliyet daha az olduğu için fiyatları da daha uygun olmaktadır. Protein tozu fiyatlarını kıyaslarken ham madde kalitesi ve içeriklerine göz atarak değerlendirme yapılırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. Protein34 sporcu gıdaları olarak hem ithal markalarda hem de ithal ham maddelerle ülkemizde satışa satılan güvenilir ve garantili ürünlerin satışını yapmaya özen göstermekteyiz.

  Ülkemizde ciddi manada distribütörü belli olmayan ithal markalar ve ham madde teminini nerden sağladıkları belli olmayan yerli markalar bulunmaktadır. Bu gibi ürünler maliyet ve kaliteden dolayı oldukça ucuza satılmaktadır ama güvenirliği ve kalitesi sıkıntılıdır. Bu nedenle de markalar arasında ciddi sayılabilecek oranda fiyat oynamaları bulunmaktadır.

  Protein Tozu Nasıl İçilir?

  Protein tozu içeriğine, kullanım zamanı ve kullanım amacınıza değişmek üzere su, süt vb. likitlerle beraber kullanılabilir. Özellikle sabah kahvaltı öncesi ve spor sonrası ihtiyacımız olan protein ihtiyacını karşılamak için hızlı sindirim ve enzim için su ile beraber tüketilebilir. Sabah kahvaltısında ise muz vb. diğer gıdalarla beraber karıştırıp tüketebilirsiniz.

  Protein tozunu gün içi uzun süre protein alamayacağınız dönemlerde ve gece yatmadan önce süt ile birlikte içebilirsiniz. Her zaman olduğu gibi beslenmenize, yapılan spora, amacınıza ve ürünün özelliğine göre belirlediğiniz sıvılarla beraber protein tüketebilirsiniz.

  Protein Tozu Nasıl Hazırlanır?

  Protein Tozu hazırlarken dikkat edilecek en önemli konu shaker veya karıştırıcının içerisine ilk likidin konmasıdır. ilk önce protein tozunu koyup sonra karıştırdığınız zaman karışım tam olmayabilir ve kenarlarda ve üst kısımlarda topaklanmalar olabilir. Bu nedenle su, süt vb. likitleri önce karıştırıcının içine koyup daha sonra karıştırmanız halinde oldukça güzel ve topaklanma olmayan bir karışım sağlamış olursunuz.

  Protein Tozu Tavsiye

  Protein Tozları tüketicilerin kullanım amaçlarına göre değerlendirme yapılarak tavsiye edilebilir. Vücut Geliştirme, Boks, Crosfit vb. dayanıklılık gerektiren sporları yapanlar spor sonrası toparlanma için Konsantre Whey proteinleri tercih ederler. Fakat gün içi protein ihtiyacını karşılama ve kas gelişimini daha üst seviyeye çıkarmak için İzole, Hidrolize ve Kompleks protein tozlarını tercih ederler. Yatmadan önce ve uzun süre protein alınamayacak dönemlerde ise Kazein protein tozunu tercih ederler. Bu nedenlerden dolayı kişiye göre protein tozu tavsiye edilerek markalara göre de değerlendirme yapılıp ürün tercihlerinde bulunabilirsiniz. Her türlü Protein Tozu ihtiyacınızı Protein34 Sporcu Gıdalarından temin edebilirsiniz.

  En İyi Protein Tozu Hangisi?

  Protein tozları çeşitleri ve markalarına göre değerlendirmek gerekiyor. Protein tozları konsantre, izole, hidrolize, kazein ve et proteini olarak ülkemizde satılmaktadır. Bunun yanında Hardline, Bigjoy, Olimp, Optimum, Nutrend, Multipower, Muscletech gibi markalarla satışa sunulmaktadır Burada doğal olarak bu kadar çeşit ve markada en iyi protein tozu hangisi sorusu aklınıza gelmektedir. Bu soruya direkt olarak cevap bulmanız oldukça zordur.

  Protein tozlarını değerlendirirken servis başına ne kadar protein içerdiğine özellikle dikkat etmek gerekir. Şöyle ki 30 gr olan servisinde 20 ile 25 gr protein içeren ürünler mevcuttur. Bu değerleri göz önüne alarak birde kullanılan ham madde kalitesini de değerlendirerek size göre en iyi protein tozunu bulmuş olursunuz.

  Her protein tozu herkes için en iyisi olmayabilir. Çünkü herkesin ihtiyacı olan protein çeşidi farklıdır. İhtiyaca ve kişiye göre en iyi protein izole olurken bir başkasına göre et proteini veya kazein olabilir. En başta ihtiyaç duyulan protein çeşidi daha sonrada ham madde kalitesi iyi olan ürün en iyisidir diyebiliriz.

  Protein Tozu Neden Kullanmalıyım?
  Protein tozları peynir altı suyu, sığır eti gibi doğal kaynaklardan elde edilip toz haline getirilip satışa sunulmakta ve oldukça fazla faydası olan ürünlerdir. Protein tozu nedir sorusuna verdiğimiz cevap sonrası bu ürünlerin kişinin günlük protein ihtiyacını karşılaması noktasında destekleyici bir takviye olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler genelde ihtiyacı olan protein miktarını besinlerden karşılayamadıkları için protein tozu takviyesini kullanabilirler.

  Günlük yaşamın ötesinde spor yapan ve de özellikle dayanıklılık gerektiren sporlarla uğraşan kişiler ise daha fazla proteine ihtiyaç duymaktadır. Yapılan spordan dolayı yaşanan kas yıkımının tamirinde, eksilen proteinin tamamlanmasında veya artı olarak kas yapımı isteyen sporcular için protein kullanımı daha önemli olmaktadır.

  Kısaca protein kullanımı eksik olan proteinin tamamlanmasında ve kas yapımı süreçlerinde kullanılabilir. Tabii burada önemli olan konu her zaman olduğu gibi ihtiyaca göre doğru ürünleri bir diyetisyen veya spor hocası kontrolünde almaktır. Her kes aynı ürünü aynı zaman ve miktarlarda kullanması doğru olmaz.

  Protein Tozu Nereden Alınır?
  Protein tozu ve diğer sporcu gıdalarını güvenilir ve orijinal ürün garantisi ile protein34.com internet sitemiz ve mağazalarımızdan temin edebilirsiniz. Protein34 de satışa sunulan protein tozları ülkemizde ve dünyada kendini kanıtlamış olan bigjoy, biogain nutritionhardline, grenade,optimum, olimp, multipower, nutrend, nutrever, muscletech, unıversal, scıvatıon, zeroshot gibi markaların satışını ana bayi garantisi ile yapmaktadır. Satışa sunulan ürünlerimiz ile ilgili her türlü görüş ve önerilerinizi canlı destek sayfamızdan ve irtibat numaralarımızdan bizlere bildirebilirsiniz.