Karbonhidrat Nedir ?

Karbonhidratları birçok kişi kilo alımı ile ilişkilendirdiğinden karbonhidratlar yıllar içinde kötü bir isim kazanmıştır. Bununla birlikte, karbonhidratların sağlığınız için son derece önemli olduğu için, karbonhidratları ve işlevlerini anlamak önemlidir. Vücudumuzda enerji kaynağı olarak vücudumuzda kullanılan glikoz denilen bir madde oluşturmak için karbonhidratlar kullanılır. Glikoz hemen enerji için kullanılabilir, ancak bazı durumlarda daha sonraki kullanım için yağ biçiminde depolanabilir. Bu gerçeği nedeniyle, birçok kişi karbonhidratları diyetlerinin dışında kesmenin kilo verme konusunda daha etkili bir şekilde yardımcı olabileceğini düşünüyor.
...devamını oku..↓
Kilo vermek için karbonhidratları tamamen kesmeniz gerekmez. Çalışmalar, dieters'in düşük karbonhidratlı diyette altı ay etkili bir biçimde kilo verebileceğini göstermiştir; ancak altı ay geçtikten sonra, düşük bir karbonhidrat diyeti başka herhangi bir diyetten daha verimli olmaz; ayrıca kilo kaybınızı daha etkili hale getiremez.

Kilo vermek ve kas kazanmak için sporcular doğru karbonhidratları kullanıyor olmalıdır. Popüler inancın aksine, tüm karbonhidratlar aynı değildir. Örneğin, kepekli ekmeğinden elde edebileceğiniz karbonhidratların, beyaz ekmekteki karbonhidratlarla aynı olması zorunlu değildir.

Enerji üretmek için karbonhidratlara ihtiyaç duyulmaktadır, bu nedenle diyetlerinde yavaşlamış olan insanlar bu şekilde hissedebilirler çünkü diyetlerinde karbonhidrat eksikliği vardır. Düşük bir karbonhidrat diyetini katı egzersizlerle birleştirdiğinizde, düşük enerjinin etkilerini de hissedeceksiniz. Bu nedenle, daima diyetinizde karbonhidrat olduğundan emin olun.

Kilo vermeyi etkili bir şekilde sağlamak için diyetinize hangi karbonhidratları eklemeniz gerektiğini bilmiyorsanız ve yine de spor salonunda yeterli enerji elde ediyorsanız, bir beslenme uzmanına, kişisel antrenörünüze veya diğer sağlık mesleğine danışmak iyi bir fikir olabilir. Bir danışma sırasında, hangi gıdaların sizin için iyi olup olmadığını ve kaçınılması gereken gıdaları sorabilirsiniz Karbonhidratlar kesinlikle sporcuların spor performansını ve daha fazla kas yapması için şarttır. Kilo vermeyi kesinlikle istemiyorsanız ancak kilo alımı ve kas kazancı üzerine daha fazla odaklanıyorsanız, karbonhidratlar kesinlikle diyetinizden eksik etmeyiniz.

Sonuç
Karbonhidratlar, bir fitness hedeflerinin önemi ne olursa olsun, diyetin vazgeçilmez bir parçasıdır. İsterseniz kilo vermek ya da kas kütlesi kazanmak istiyorsanız, karbonhidratlar vücudunuzu sağlıklı tutmak ve enerji seviyenizi yükseltmek için gereklidir.

Karbonhidrat takviyelerini doğru yoldan kullandığınızdan emin olmak için, bazı ilave tavsiyeler için her zaman bir sağlık uzmanına danışın.


Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Karbonhidrat Kilo aldırıcı mass gainer ürünleri dengeli bir beslenmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzına alternatif olarak kullanılmamalıdır.Bu madde kan şekeri değerlerini değiştirebileceğinden şeker hastaları düzenli olarak kan şeker seviyelerini kontrol ettirmelidirler.Doktorunuza danışmanız önerilir. Böbrek probleminiz varsa, protein tamamlayıcılarının alımında daha fazla dikkatli olmanız gerekir. Doktorunuza danışmanız önerilir..

Karbonhidrat Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Mass Gainer ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.
₺155,00KDV Dahil
₺169,54 KDV Dahil
%9 İndirim
%9İndirim
Ücretsiz Kargo