Termojenik Ürünler Termojenik Yağ Yakıcı Nedir?

Termojenik Yağ Yakıcılar daha fazla kalori yakmak için vücudun sıcaklığını arttırma, endokrin çıktıyı en iyi duruma getirme (tiroid çıktısını düzelterek, kortizol düzeyleri veya testosteron düzeyleri) ve iştah bastırma özelliklerine sahip Yağ yakıcı ürünlerdir.

Termojenik yağ yakıcılar hızlı, etkili yağ kaybı için en iyi yağ yakıcı ürünler olarak bilinmektedir. Termojenikler Vücut ısısını yükseltirler, doğal olarak daha fazla terlemenizi sağlarlar ve spor esnasında sizlere artı olarak enerji ve güç sağlarlar. Bu özelliklerinin yanında içeriğinde bulunan ürünlerle de yağ yakma görevini hızlandırırlar.

Termojenik ürünler genel olarak ECA Stack olarak bilinen Efedrin, Kafein ve Aspirin maddelerinin bir araya gelmesi sonucu oluşmaktadır. Termojenik ürünlerin genel mantığı, vücudun yağ metabolizmasını hızlandırmasına destek vermesidir. Yani bir tür metabolizma hızlandırıcı olarak kabul edebiliriz. Bu hızlandırma sonucu vücut ısısı artışı sağlanarak ve yağ yakımı işlemine geçilir. Nihayetinde ise antrenman yaparken daha hızlı bir şekilde yağ kaybetmeye başlayarak kilo verme işlemi hızlanmış olur. Bu sebeple de vücut geliştirme sporu ile ilgilenenlerin en çok ilgi gösterdiği gıda takviyesi olarak Termojenik ürünler ön plana çıkmaktadır.

Burada kısa bir hatırlatma yapmak gerekirse bütün yağ yakıcı ürünler direkt yağ yakımı yapmaz aynı zamanda kasları da yakma ihtimali yüksektir. Bu nedenle de Yağ yakıcı ürün kullanırken özellikle de Termojenik ürünler kullanırken proteinli beslenmek ve mümkünse Bcaa ve Glutamin desteği alarak kaslarımızı korumamız gerekmektedir. Bu durum özellikle vücut geliştirme yapanlar için oldukça hassas ve önemlidir.

Termojenik Ürünler Nasıl Kullanılır?

Termojenik Yağ Yakıcılar metabolizma hızını artırıp yağ hücrelerinde etki uyandırarak temelde yağ yakmak üzere kullanılırlar. Fakat her takviye üründe olduğu gibi maksimum seviyede karşılık alabilmek için ürünü zamanında ve doğru miktarda kullanmak gerekir. Ayrıca alınan ürünün içeriğine bakarak bizlere uygun olup olmadığına içeriğinde bulunan karışımların herhangi birinin bizlere alerjik olsun bir yan etkisi olup olmadığı konusunu da araştırıp ona göre kullanılmasında fayda vardır.

Bu kısa açıklamadan anlaşılacağı üzere normal yağ yakıcı ürünler ile Termojenik ürünler arasında ciddi olarak fark vardır. Özellikle başlangıç aşamasında küçük dozlarla başlamak en akıllıca bir seçim olmaktadır. Termojenik Yağ Yakıcılar ilaç değillerdir ve yağ hücresine etkide bulunarak ısıyı artırır ve yağ kütlesini ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Fakat yukarıda kısaca değindiğimiz bir diğer önemli konuda bu ürünler sadece yağ yakma görevini yapmaz ve kaslarımızı da yakma ihtimali oldukça yüksektir. Bu nedenle kaslarımızı korumak için mutlak surette termojenik ürünleri kullanırken yanında kaslarımızı koruyacak Bcaa ve Glutamin gibi takviyeleri alabiliriz. Özellikle vücut geliştirme sporu yapanların bu konuya özellikle dikkat etmesi gerekmektedir.

Termojenik ürünler genelde spor öncesi kullanılmakla beraber bazı ürünler sporla alakası olmadan sabah kahvaltı öncesi ve ilk kullanımdan 8 saat sonra olmak üzere 2 kere kullanılmaktadır. Ürünün kullanma talimatı ve spor hocanızın tavsiyesine göre size uygun kullanım şeklini bulabilirsiniz.

Termojenik Yağ Yakıcılar Ne İşe Yarar?

Yazımızın ilk bölümlerinde bahsettiğimiz üzere termojenik yağ yakıcılar vücudumuzda bulunan yağ kütlelerinden kurtulmamıza yardımcı olurlar. Sitemizde satışa sunulan termojenik ürünler değişik içeriklerine rağmen ana görevleri yağ yakıcı ürün olmalarıdır.

Burada bizim için en önemli faktörlerden bir tanesi bu ürünler tek başlarına yağ yakma işlemini gerçekleştirmezler. Şimdi diyeceksiniz ki yağ yakıcı ürün neden bu işi yapmaz? Evet yağ yakıcı ve diğer ürünler tek başlarına kullanım ile amaca ulaşmanızı sağlamazlar.

Yağ yakıcı ürünlerden üst seviyede randıman almanız için spor yapmanız ve diyet programı uygulamanız gerekmektedir. Şöyle düşünün yağ yakıcı ürün alıyorsunuz ve bunu diyetle desteklemiyorsanız bir yandan yağ yakarken bir yandan da vücudunuza yağ yüklemiş olursunuz. O nedenle de bu ürünleri ne kadar kullanırsanız kullanın kilo kaybı yaşamazsınız. Her ne kadar kişiye ve bünyeye göre etkiler değişiklik gösterse de Yağ yakıcı ürünler diyet ve sporla desteklenirse başarıya daha hızlı ve etkili ulaşılır.

Termojenik Yağ Yakıcılar Nasıl Çalışır?

Muhtemelen "Üçlü Eylem Fat Burner" diye bir tabir duymuşsunuzdur. Her Thermogenic yağ yakıcı ürün neredeyse aynı şekilde çalışır. Nedir bu Üçlü Eylem Fat Burner derseniz kısaca açıklayalım;

Öncelikle, yağ yakıcı maddeler metabolizmanızı artırır ve ek kalorileri yakmanıza ve yağ deponuzu azaltmanıza yardımcı olur.

İkincisi, vücudunuzun sıcaklığını termojenez yoluyla arttıran termojenik maddeler vardır. Termogenez, vücudumuzun yiyeceklerden emdiği yağ miktarını azaltmasının bir başka yoludur.

Üçüncüsü Yağ yakma hakkında düşünmek için iyi bir yol, evinizdeki ısıtıcıyı açarsanız, sıcaklığı bu seviyede tutmak için daha fazla enerji almanız gerekir. Aynı vücudunuz için de geçerli. Yağ yakıcı ürünler, sıcaklığı alıp kas yerine enerjinize yağ taşımaya yardımcı olarak yağlarınızı enerji olarak kullanmanıza destek verir.

Termojenik Yağ Yakıcı Zararlı mı?
Termojenik yağ yakıcı ürünler sporcular arasında özellikle fit bir vücuda sahip olmak isteyen vücut geliştirme sporu yapanlar arasında oldukça popüler olan bir supplementtir ve kullananların antrenman süreçlerine enerji noktasında destek olduğu, yağ kaybına yardımcı olduğu ve buna bağlı olarak da kilo kaybında etkili olduğu bilinmektedir. Tabi bu faydalarının yanında bu ürünlerin zararlı olup olmadığı da oldukça fazla merak edilip araştırılmaktadır.

Bugüne kadar yapılan bilimsel araştırmalar gözden geçirildiğinde doğru kullanım sonucunda bu ürünlerin herhangi bir zararı ile karşılaşılmamıştır. Burada önemli olan üst kısımda da belirttiğimiz gibi ürünleri kendimize göre doğru seçip, diyetimizi yapıp bütün bunları da sporla birleştirmemizdir. Bu üçlü görevi yaptıktan sonra termojenik ürünleri de gönül rahatlığı ile kullanabiliriz.

Termojenik Yağ Yakıcı Fiyatları
Termojenik ürünler içeriklerine, formuna, ithal veya yerli üretim olmasına göre fiyatları değişim göstermektedir. Sitemizde sizlere uygun fiyat-performans avantajı sağlayacak ürünleri bulabilirsiniz. Termojenik ürünler arasında Grenade Thermo son dönemlerde tüm dünyada ve ülkemizde ön plana çıkmaktadır. Grenade Thermo, Hardline Termojenik ve Bigjoy Termojenik ürünlerimizle beraber diğer ürünlerimizi üretici firma ve distribütör firmaların garantisi altında olup %100 Orijinal ürün garantisi ile protein34.com sitemizde bulabilirsiniz.