Tüm Ürünler


Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 39 (2 Sayfa)

Protein Tozu

Protein34, online olarak spor ürünleri ve protein takviyeleri ile büyük bir seçim sunan çevrimiçi fitness mağazasıdır. Piyasadaki en iyi protein tozlarına ihtiyacınız olduğunda, online spor mağazamızdan başka bir yere bakmayın. Egzersiz hedefleriniz için en iyi seçeneği bulabilmeniz için, en iyi markalardan ve çok çeşitli miktarlardan en iyi protein tozu ve diğer protein ürünlerini topladık. Diyetinize göre sığır, yumurta, soya, kazein ve bitki bazlı proteinleri sizlere sunuyoruz. Egzersiz programınızdaki proteinin rolü hakkında daha fazla bilgi edinmek için uzman tavsiyesi için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin! br>
 

Protein Tozu Nedir?

Protein Tozu, Peynir altı suyu proteini, peyniraltı suyu peynir yapma işlemi sırasında pıhtılaştıktan sonra süt ürününün sol tarafında bulunan peynir suyundan izole edilen bir grup süt proteinini tanımlamak için kullanılan terimdir. Çoğu insan, peynir altı suyu proteininin sadece bildiğimiz tipik amino asitler olduğunu, ancak bir sürü molekül içerdiğini düşünüyor. Örneğin, proteinlerin karışımı genellikle yaklaşık % 65 beta-laktoglobulin,% 25 alfa-laktabumin, % 8 sığır serum albümini ve az miktarda immünoglobulinler, laktoz ve yağ içerir.br>

Whey Proteini Nasıl Üretilir ?

Peynir altı suyu proteini doğrudan sütten veya peynirden üretilebilir, ancak hemen hemen bütün büyük peynir altı suyu markaları doğrudan sütten yapılır. İlk önce peyniraltı suyu süzme yöntemleri kullanılarak sütten ayrılır. Bu sıvı bir peynir altı suyu ürününe neden olur. Sonra peynir suyunun asıl üretim sürecindeki ilk adım, HTST pastörizasyonunu kullanarak pastörize etmektir. HTST, Yüksek Sıcaklık / Kısa Süreli anlamına gelir. Esasen, ürün 15 saniye boyunca 161 ° F gerekli bir minimum sıcaklığa ısıtılır. Süt mevcut olabilecek patojen bakterileri öldürmek için pastörize edilir. Ardından proteinleri peynir suyundan ayırma işlemi yapılır. Bu iyon değişimi veya mekanik filtreleme ile sağlanabilir.
İyon değişimi genellikle asitlerin (örneğin hidroklorik asit) veya bazların (örneğin sodyum hidroksit) kullanılmasını gerektirir, bu proteinlerin bir miktar denatürasyonuna neden olabilir. İyon değişiminin kimyasal esaslı doğası daha ucuzdur ve çoğu kez daha fazla amino asit yakalanır, ancak iyon değişim yöntemine geri dönülmesi, peyniraltı suyunun laktoferrin ve diğer birçok önemli bileşiğini de kaybedebilmenizdir İmmünoglobülinler.
 
Sıklıkla çapraz filtreleme olarak bilinen mekanik filtreleme, genellikle daha iyi bir ürünle sonuçlanan fiziksel bir işlemdir. Bununla birlikte, pahalı ve daha zahmetli olabilir. Ne tür bir peynir suyunun üretileceği, kullandığınız filtrenin türü ve boyutu ile onu filtreleme sayınızdır. Filtre ne kadar ince ve daha fazla filtrelerseniz o zaman daha saf bir ürün elde edebilirsiniz. Her filtreleme aşamasında laktoz, yağ, kül ve protein ürünündeki diğer küçük kirlilik miktarını azaltırsınız. Filtrenin türü ve filtrelenme sayısı, farklı peynir altı suyu proteinlerinin üretiminde birincil farklılıktır (öncelikle izolat ve konsantrat).
 

Whey Proteini Çeşitleri Nelerdir ?

Piyasaya sürülebilir peyniraltı suyu proteininin üç ana türü vardır: peynir altı suyu proteini izolatı, peynir altı suyu proteini konsantresi ve peynir altı suyu proteini hidrolizatları.
 

Whey Proteini İzolatı

Peynir altı suyu proteini izolasyonu mevcut peynir altı suyu proteininin en saf formudur. %90-95 peynir altı suyu proteini, çok az yağ (%0.5-1.0) ve çok az miktarda laktoz (%0.5-1.0) içerir. Bu, peyniraltı suyunun izole edilmesi, laktoz intoleransı veya laktozu sindiren sorunlar için iyi bir protein kaynağı olmasını sağlar..
 
Whey Proteini Konsantresi
Peynir altı suyu protein konsantresi , genellikle %25-89 aralığında olduğu için protein açısından daha düşüktür, en çok piyasada bulunan konsantreler %80 içerir. Peynir altı suyu protein konsantresi genellikle yaklaşık %4-8 laktoz, yağ ve diğer mineralleri içerir.
 
Whey Proteini Hidrolizatı
Peynir altı suyu protein hidrolizatları (ayrıca hidrolize peynir suyosu olarak da bilinir), uzun proteinleri daha kısa proteinlere parçalamak üzere enzimatik olarak işlenmiş peynir altı suyu proteini. Bu süreç, peyniraltı suyu proteinini vücut tarafından daha kolay emilir ve genellikle alerjik yanıtlar ve bağırsak sorunları potansiyelini azaltır. Bu nedenle, genellikle bebek maması formüllerine, spor ve tıbbi beslenme ürünlerine dahil edilir..
 
Whey Protein Kullanımı Nasıldır ?
Peynir altı suyu proteinini nasıl ve ne zaman kullanacağınıza ilişkin asıl zor kural yoktur; tıpkı peynir ya da yoğurt gibi esasen bir gıda ürünüdür. Bununla birlikte, onu kullanmak için birkaç akıllı yol var!
Peynir altı suyu proteini, egzersiz sonrası sıklıkla sindirilir ve kas protein sentezini arttırdığı ve antrenmandan sonra kas proteininin parçalanmasını azalttığı gösterilir. Egzersizden sonra peynir altı suyu tüketimi için tipik aralık 20-40 gram arasındadır.
 
Peynir altı suyu proteini, bir yemek veya hareket halindeki atıştırmalıkta bir protein kaynağı için de kullanılabilir. Örneğin, peyniraltı suyunun proteinini sabah yulaf ezmesiyle karıştırmak, kahvaltınızın protein içeriğini artırabilirsiniz.
 
 
Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Protein tozu Hassas kişilerde ilk kullanıma bağlı olarak mide bulantısı ve diare görülebilir. Bu durum 1 haftadan fazla devam ederse kullanmayı bırakınız. Tek başına tüm besin ihtiyacını karşılamaz. Dengeli ve çeşit içeren beslenme alışkanlığına alternatif değildir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. 16 yaşından küçük çocuklar sadece doktor tavsiyesi üzerine kullanmalıdır. -
Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Protein Tozu ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz. --.