• Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül

  |   0 yorum   |   Yorum Yap

  • Marka:           Olimp Nutrition
  • Ürün Kodu:     OLMP0018
  • Son K. Tarihi: 02-2021
  • 199,00 TL
      Havale ile: 189,00 TL   
    Fiyatlarımıza KDV dahildir.
    Ücretsiz Kargo

Mevcut Seçenekler:

Hediye 1
Hediye 2

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül dallanmış zincirli amino asitler BCAA'nın (L-lösin, L-valin ve L-izolösin) 2: 1: 1 oranında bir bileşimi olup yetişkinlerin diyetlerini amino asitlerle (L-lösin, L-valin, L-izolösin) tamamlamaları için tasarlanmıştır.

BCAA veya diğer adıyla dallı zincirli amino asitler ( L-Lözin, L-Valin ve L-Izolösin) vücudumuzun kendi başına üretemediği ve mutlaka beslenme yoluyla vücudumuza temin etmemiz gereken 9 esansiyal amino asitten en önemli 3 tanesidir. Kas iskeletimizin oluşmasında kritik öneme sahiptirler. Kandaki serbest amino asitlerin %40'ını ve kas proteinlerindeki amino asitlerin %35'ini oluştururlar.

BCAA, sinir sistemine bağlı olan yorgunluk üzerinde etkin rol sahibidir. Çalışmalar beyindeki serotonin miktarının ( yorgunluk hissedilmesinden sorumlu) fiziksel egzersizin miktarı ve yoğunluğuna bağlı olarak arttığını göstermektedir. BCAA vücutta serotonin sentezlenmesini sağlayan triprofan ile rekabet ederek yorgunluk oluşmasını önler.

Yoğun bir antrenman sonrası kaslarda sertlik ve ağrı tipikdir. Bu genellikle yavaşça 24 -48 saat aralığında gelişen donuk bir ağrıdır. Bu ağrıların etiyolojik ajanı tendon bağlantılarındaki kas hücresi zarar görmesidir. Ağrı genellikle bir haftada azalır ama kas hücrelerinin yeniden yapılanması daha yavaş gerçekleşir. Buna kas ağrılarının gecikmeli başlangıcı denir.

Çalışmalar BCAA alımının kas yorgunluğu ve ağrısını azalttığını göstermektedir. Yine klinik araştırmalar BCAA alımının vücutta protein sentezlenmesini artırdığını göstermektedir. Bu ise yağsız kat kütlesi oluşumunu destekler.

BCAA'nın vücutta anabolik etkileri olduğu kadar anti katabolik etkileri de vardır. Antrenman öncesi ve sonrası BCAA alımı kas proteinlerinin yıkımını önler. BCAA'lar kasların ana yapı taşlarıdır. Bu nedenle antrenman öncesi BCAA alımı kas yıkımını önler ve kaslarda glikoz sentezine alternatif bir enerji kaynağı oluşturur. Besinlerin enerjiye dönüşümünün etkinliğini artırır. Antrenman sonrası yenilenmeyi hızlandırır.Antrenman esnasında vücutta yüksek BCAA olması genel yorgunluk oluşumunu azaltır ve yavaşlatır.

Hangi Ürünlerle Birlikte Kullanıma Uygundur? 

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül protein sentezi ve kas yapımı için protein tozu ve glutamin, Hacim almak için Gainer lara destek için kullanılabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir? 

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. 16 yaşından küçük çocukların doktor gözetiminde kullanması tavsiye edilir. Dallanmış zincirli amino asitlerin kullanımı, ALS'li hastalarda kullanıldığında akciğer yetmezliği riskini arttırabilir. Bu durumlarda kullanılması sakıncalıdır. Alkol bağımlılarında dallanmış zincirli amino asitlerin diyet kullanımı karaciğer hastalığına bağlı beyin hasarına yol açabilmektedir. Bu durumlarda kullanılması sakıncalıdır. Bu ürünü kullanıyorsanız planlanan ameliyattan en az 2 hafta önce kullanmayı bırakın. Gıda takviyesidir. Herhangi bir hastalığın teşhis, tedavi ya da önlenmesinde kullanılmaz.

Olimp Amino 5500 400 Kapsül Satın Al

Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül Olimp’in Polonya’da bulunan tesislerinde üretilmekte olup Distribütör firma tarfından ithal edilip bayi kanalı ile satışları yapılmaktadır. Protein34 sporcu gıdaları olarak Olimp bayisi olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Olimp BCAA 1100 300 Mega Kapsül ve diğer Olimp ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle ürünlerimizi alabilirsiniz .

Kullanım Şekli / Zamanı


Spor Yapılan Günler:

Antrenmandan Öncesi: 1 Servis
Antrenman Sonrası: 1 Servis

Spor Yapılmayan Günler:

Gün İçersinde: 1 Servis

Servis: 3 Kapsül

Yapılan aktivitenin seviyesine ve amaca göre servis sayıları değişim gösterebilir. Klasik kullanım haricinde bilgi almak için 02165400545 telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.


> 2:1:1 oranında 1100 mg BCAA 


> 1000 mg glutamin


> B6 Vitamini


> Kapsül formunda kolay kullanım

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.