48 Ürün Mevcut

L Karnitin (L-carnitin)L-Karnitin Nedir?

Karnitin (L-Carnitine) vücudumuzda doğal olarak üretilen bir bileşik olmakla beraber oldukça faydalı bir üründür. Karnitin bu faydalarından dolayı özellikle vücut geliştirme sporu yapan, amatör ve profesyonel olarak spor yapanlar tarafından özellikle yağ yakımı hedeflerinde tüketilmektedir.

Peki bu kadar faydası olan karnitin nedir? Sorusuna yanıt olarak ise Karnitin trigliserid gibi uzun zincirli yağ asitlerini, oksitlenebilecekleri enerjiyi bırakan mitokondriya (bir hücrenin enerji merkezi) aktarır. L-karnitin, yağ asidi metabolizmasının yanı sıra büyüme ve gelişmeyi teşvik eden çok popüler bir takviyedir. Yağ yakma, artan enerji ve kas yorgunluğuna karşı direnç arttırmak için de kullanılır. L-karnitin de kas inşa etmeye yardımcı olur. Açlık ve zayıflık duygularını düşürdüğü için diyette de görevini daha iyi yapar diyerek açıklayabiliriz.

L Karnitin (L-Carnitine) Zayıflatır mı?

L-Carnitine enerji üretiminin yanında yağ yakıcı özelliği ile dikkat çekmekte ve kilo kaybı isteyen kişiler tarafından oldukça yoğun olarak kullanılan bir üründür. L-carnitine Yağ yakma işlemini şu şekilde gerçekleştiriyor; Diyet dönemlerinde yağların hücrelere taşınmasını sağlayıp buraya taşınan yağlarında vücut tarafından enerji kaynağı olarak kullanmasını sağlayıp hem yağ yakımı hem de enerji kazanımı sağlayarak 2 önemli görevi bir arada gerçekleştirmiş oluyor.

L Karnitin (L-Carnitine) takviyesi kullanan sporcular yapılan antrenmanda kendilerini daha enerjik hissederek daha uzun süre spor yapma şansına da sahip oldukları için terleme yoluyla da zayıflama hedeflerine ulaşmış oluyorlar. Tabi burada önemli olan başka bir faktörde ön plana çıkmaktadır. Günümüzde takviye olarak satıla karnitin ürünlerinin içeriğinde karnitin haricinde beta alanin, taurin, yeşil çay, kafein vb. ürünlerde olduğu için ürünlerin etkinlikleri değişim göstermektedir.

L Karnitin ürünleri formüllerine göre yağ yakıcı özelliklerinin yanında pre workout ürünlere yakın içeriklere sahip olmaktadır. Bu nedenle sadece zayıflama değil güç ve enerji kazanımı noktasında da sizlere yardımcım olabilecek ürünleri protein34.com sitemizde bulabilirsiniz.

L Karnitin (L-Carnitine) Yararları Nelerdir?

L Karnitin faydalarından en önde geleni ve toplum tarafından en çok bilineni yağ yakıcı olmasıdır. Bilindiği üzere en etkin olduğu yararı yağ yakımı olmasından dolayı zayıflamamızda ve vücut ölçümüzün küçülmesin de oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Bu sayede kilo verdirici bir ürün olarak karşımıza çıkması en doğal bir sonuç olarak kabul edebiliriz.

Zayıflamadaki etkin rolünün yanında kemiklerimizin güçlenmesinde de oldukça etkilidir. Güçlenen kemiklerin sonucu olarak kemik kırılması gibi durumlarında en aza indirilmesinde yardımcı olmaktadır.

Karnitin diğer faydalarından biride kalp problemlerinde görünmektedir. Karnitin kullananların kalp sorunlarında daha az ilaç kullandıkları bilinmekte ve anjinin hastalarının karnitin sayesinde göğüs ağrılarının azaldığı gözlemlenmiştir.
Karnitin beyin fonksiyonlarını geliştirmesi, bağışıklık sistemini desteklemesi, Tip 2 diyabeti olanlar için iyi bir destek olması ve erkeklerin sperm sayısı ve sperm kalitesine olumlu etkilerde bulunması bu maddenin faydaları arasında yer alan diğer durumlar olarak bilinmektedir.

Faydalarından anlaşılacağı üzere karnitin sadece zayıflama amaçlı spor yapanların değil sağlıklı yaşam için doktor tavsiyesi ile beraber verilen bir takviye olarak karşımıza çıkmaktadır.

L Karnitin (L-Carnitine) Hangi Besinlerde Bulunur?

L Karnitin bir çok besinde karşımıza çıkmaktadır. Fakat en çok bulunan besinler hangisi? Diye soracak olursanız ilk etapta kırmızı ette bol miktarda bulunmaktadır. Şöyle ki 120 gr kırmızı ette ortalama 56 – 162 mg L Carnitine olduğu bilinmektedir. Diğer kaynaklar olarak 1 bardak süt 8 mg, 120 gram tavuk göğsü ise sadece 8 mg Carnitine içeriğine sahip. Tüm bunların yanı sıra peynir, balık ve benzeri pek çok besinde L Karnitin (L-Carnitine) rastlamak mümkündür.

Peki besinlerde bulunan karnitin miktarları zayıflama noktasında yeterli olur mu derseniz işte burada bu kadar besini almanız sonucu elde edilen karnitin miktarının sizin için yeterli olmayacağı ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle özellikle vücut geliştirme sporu ve zayıflamak için spor yapan kişilerin amaçlarına ulaşmaları için gerekli olan karnitin desteklerini tablet, kapsül ve sıvı formlarda sitemizde bulunan ürünlerden her hangi birini tercih ederek amaçlarınıza ulaşabilirsiniz.

L Karnitin (L-Carnitine) Zararlımıdır?
Günümüzde geçmişten kalan izler hala mevcut olduğu karnitin gibi supplement ürünlerine hep ön yargı ile bakılmakta ve zararlı oldukları konuşulmaktadır. Halbuki günümüz teknolojisinde bilgi çağında olmamız avantajı ile bu tür ürünleri çok rahat araştırıp haklarında yapılan hem bilimsel hem de tecrübe olarak yapılan denemeler incelense bu ürünler hakkında herhangi bir zarar ve yan etkinin olmadığı görülecektir.

Karnitin ve diğer supplemenler aldığımız bütün besinler gibi ihtiyaca göre doğru miktarlarda doğru zamanlarda kullanıldığında bırakın zararını oldukça fazla olumlu faydaları olduğu ortaya çıkmaktadır. Bu ürünleri kullanırken bir başkasına yaptığı faydaya veya zarara göre değil de kendi ihtiyacımıza göre kullanmamız gerektiği unutulmamalıdır.

Buradan çıkaracağımız net sonuç yağ yakmak ve kilo vermek istiyorsak ve bunu da karnitin ile çözmemiz gerekiyorsa spor önceleri bizlere tavsiye edilen miktarda özellikle sıvı karnitin ürünlerini tercih ederek amacımıza ulaşmamızda ciddi bir yol kat etmiş oluruz.

Kaliteli ve Güvenilir L Karnitin Nerden Bulabilirim?
Şeker ve karbonhidrat içermeyen yağ yakıcı etkisi olan bu ürünlere sizde uygun fiyat aralıkları ile satın almak istediğinizde güvenilir hizmet sunan sitemizi tercih edebilirsiniz. Yüksek performans avantajı sunan L Karnitin (L-Carnitine) ve diğer ürünler ile sizde sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak ve kaliteli hizmet sunan kapsül ve diğer ürünlerimiz ile sizlere 7/24 hizmet sunuyoruz. Kullanım şekilleri ürüne göre değişkenlik göstereceğinden mutlaka kullanım talimatını okumakta fayda vardır.
.
Zayıflamak isteyenlerin tercih ettiği bu ürünler yağların enerjiye dönüşmesine olanak tanımaktadır. Bu nedenle özellikle spor yapanlar bu ürünü tercih ederek fazla kilolarından doğal yollarla kurtulmak istemektedirler. Siz de sitemize girerek dilediğiniz ürünü satın alabilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygun fiyat ve hızlı teslimat güvencesi ile sitemizi tercih ederek ihtiyacınıza yönelik kapsül, tablet, shot ve likit L Karnitin (L-Carnitine) ürünlerimizden herhangi birisini tercih edebilirsiniz..