L-Carnitine (Karnitin) Nedir ?

L-Karnitin, vücut tarafından enerji üretimi ve mitokondriyal koruma için gerekli olan bir bileşiktir. Vücutta doğal olarak bulunur ve lizin ve metionin amino asitlerinden sentezlenir. L-karnitin yağ asidlerini kandaki mitokondriya taşır ve burada enerji için kullanılabilir. Bu enerji için depolanmış vücut yağının artan kullanımına yol açar (aka artmış yağ metabolizması)!
...devamını oku..↓
Bu artan yağ metabolizması nedeniyle L-Carnitine, hızlandırılmış iyileşme, zihinsel netlik, antioksidan korunma ve yağsız kütle kazanımları da dahil olmak üzere birçok avantajı da taşıyan, uyarıcı olmayan yağ yakıcı olarak kabul edilir. Bu, L-Carnitine'i herhangi bir yağ yakma / kas oluşturma yığını için mükemmel bir ilave yapar!

L-Karnitin, Asetil-L-Karnitin (ALCAR), L-Karnitin L-Tartrat (LCLT) ve Glisin Propiyonil-L-Karnitin (GPLC) gibi birçok başka formda bulunur. L-Carnitine'in bu alternatif formları, arttırılmış biyoyararlanım ve artırılmış nitrik oksit üretimi de içeren standart L-Carnitine'e göre ilave atletik performans ve pompalar için ek avantajlar sunmaktadır

Yağın enerjiye aktarılması, karnitin'in ana işlevlerinden biridir.

Yağ yakma yetenekleri ve yağ metabolizmasının optimizasyonu nedeniyle, karnitin bilinen bir şekilde 'yağ brülörü' olarak bilinir. Yağ asitleri, hücrelere taşınır ve hücrelere enerji santralleri olan mitokondriye taşınarak enerjiyi serbest bırakmak için yakılırlar. Yararlı uzun dallı zincirli yağlı asit molekülleri, sadece karnitin ile esterifikasyon yoluyla iç mitokondriyal membrandan geçebilir. Bu, biyokatalizör olmadan membrana nüfuz edebilen orta ve kısa zincirli yağ asitlerine aykırıdır. Düzenli spor faaliyetleriyle bağlantılı olarak, karnitin daha yüksek bir yağ yakma oranına neden olabilir . Karnitin, vücuttaki amino asidi oksitleyerek yorulmadan fiziksel aktiviteyi sonlandırabildiğinden, spor yapmak daha keyifli hale gelebileceğinden kilo vermek isteyenler için faydalı olabilir. Karnitin miktarı, yağların taşınabileceği hızı kontrol eder. Erkekler ve kadınlardaki talep farklıdır, çünkü erkekler doğal olarak kırmızı kan hücrelerinde kadınlardan daha çok karnitin içerirler. Araştırmalar obezitenin karnitin eksikliğine neden olduğunu gösterdi. Bu vakalarda, karnitin ile destekleme yararlı görünmektedir.

Karnitin (L-Carnitine) Kullanımı Nasıldır ?
Aksi tavsiye edilmediği sürece genelde antrenman dan yaklaşık 30 dakika önce kullanılır.Fakat Karnitin (L-Carnitine) oranına göre servis miktarı değişiklik gösterebilir.Likit ve Karnitin (L-Carnitine) oranı düşük ürünler ise sabak kahvaltı sonrasıda alınabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Karnitin (L-Carnitine) Yüksek dozlarda l-carnitine tüketimi, baş ağrılarına, sinirlilik haline, uykusuzluğa, kusma ve ishale, taşikardiye, titremelere, gastrik problemlere, baş dönmesine, sarsıntılara ve zihin bulanıklığına neden olabilir.

> Bu tamamlayıcı maddenin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez.
> Tiroid rahatsızlığı olan veya sarsıntı geçiren hastalara önerilmez. Tedavi ile çakışabilir, semptomları ağırlaştırabilir veya istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Böbrek ve karaciğer hastalığı olanların kullanmaları tavsiye edilmez.
> Antibiyotikler, antikoagülantlar, beta blokörler veya kalsiyum kanal blokörleri ile birlikte bu yağ yakıcı ürünleri kullanmayınız. İlaçların ve tedavinin veriminin düşmesine neden olabilir.


Karnitin (L-Carnitine) Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Karnitin (L-Carnitine) ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz..
₺185,00KDV Dahil
₺218,69 KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün
₺220,00KDV Dahil
₺248,79 KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
Ücretsiz Kargo
₺79,00KDV Dahil
₺89,00 KDV Dahil
%11 İndirim
%11İndirim
Ücretsiz Kargo
Yeni Ürün