Kompleks Protein Nedir ?

Kompleks Protein Tozu: Yediğiniz tüm proteinler günlük protein gereksinimlerini karşılamaya katkıda bulunurken bazı proteinler vücudunuz tarafından diğerlerinden daha iyi kullanılır. Diyetinizde eksiksiz proteinin tüketilmesi çoğu zaman yararlıdır, ancak bu tamamen gerekli değildir. Diyetinizde doğru denge proteinlerinin nasıl elde edilebileceğini bulmak vücudunuzun ihtiyaçlarını karşılamanıza yardımcı olacaktır.
...devamını oku..↓

Tam ve eksik proteinler arasındaki ana fark, komple proteinlerin vücudunuzun günlük olarak gerektirdiği tüm gerekli amino asitleri içermesidir ve tamamlanmamış proteinler sadece bazı temel amino asitler içerir. Vücudunuz, yediğiniz proteinleri, vücudunuzdaki dokuları onaran, onaran, yiyecekleri sindirmeye, enerji sağlamaya ve çok sayıda diğer vücut fonksiyonları yerine getirmeye yardımcı olan amino asitler haline getirir. Gerekli amino asitler de çocuklarda düzgün büyüme için gereklidir. Komple proteinler tüm gerekli amino asitleri içerdiğinden, genellikle yüksek kaliteli proteinler olarak anılır ve vücudunuz tarafından kolayca kullanılır.

Hayvansal protein kaynakları tam proteindir ve bazı bitki gıdaları bütün gerekli amino asitleri içerir. Tam hayvan proteinlerinin kaynakları arasında süt, yoğurt, peynir, et, kümes hayvanları, balık, deniz ürünleri ve yumurta bulunur. Soya proteini, bitkisel kaynaklı, yüksek kaliteli, eksiksiz bir protein kaynağıdır. Beslenme ve Diyetetik Akademisine göre, gerekli tüm amino asitleri içeren ve komple protein olan tahıllar, quinoa ve amaranth içerir.

Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu amino asitleri almak için komple proteinler yemeniz gerekmez. MedlinePlus , bütün gerekli amino asitleri bir gün içinde tükettiğiniz sürece, vücudunuz bu amino asitleri doğru bir şekilde kullanabilir. Bununla birlikte, ağırlıklı olarak bitki esaslı proteinleri yiyorsanız, diyetinizi dikkatli bir şekilde planlamanız gerekir. Massachusetts Üniversitesi tam protein oluşturmak üzere - böyle siyah fasulye ve mercimek gibi - genelde tahıl, fındık veya tohumları baklagiller ile eşleştirilmiş edilebileceğini belirtiyor. Bu gibi eşleşmelere örnek olarak, tam tahıllı ekmeğe fıstık ezmesi veya siyah fasulye ile kahverengi pirinç dahildir.

İdeal bir diyet en fazla %12 protein içeriyor olsa da, son zamanlarda yüksek protein içerikli kilo kaybı diyetleri vogue haline geldi. Yüksek proteinli bir diyet yendiği zaman vücut, sonunda yağ yakarak protein tutar. Karbonhidratlar tekrar diyetle buluştuğunda kilo kaybı genellikle geri döner. Yüksek proteinli bir diyet denemekle ilgilenen dieters iki kez düşünmelidir, çünkü yüksek proteinli diyetler karaciğer ve böbrekler için zordur; bu diyetler ayrıca doymuş yağ ve kolestrolün yüksek miktarlarıyla birlikte ele alınır..


Dikkat Edilmesi Gerekenler!
Kompleks Protein Tozu Hassas kişilerde ilk kullanıma bağlı olarak mide bulantısı ve diare görülebilir. Bu durum 1 haftadan fazla devam ederse kullanmayı bırakınız. Tek başına tüm besin ihtiyacını karşılamaz. Dengeli ve çeşit içeren beslenme alışkanlığına alternatif değildir. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. 16 yaşından küçük çocuklar sadece doktor tavsiyesi üzerine kullanmalıdır..

Kompleks Protein Tozu Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Kompleks Protein Tozu ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.