30 Ürün Mevcut

Kompleks Protein TozuKompleks Protein Tozu Nedir?

Kompleks protein tozları birden fazla protein çeşidinin bir araya getirilip üretilmesiyle oluşan oldukça fazla faydaları bulunan bir üründür. Kompleks protein tozları konsantre, izole, hidrolize, kazein ve yumurta proteinlerinin bazılarının bir araya gelmesinden oluşmaktadır.

Kompleks protein tozları özelliklerinden dolayı birden fazla amaca ulaşmak için idealdir. Burada önemli olan konu protein tozunun içeriğine göre ihtiyacımız olan ürünü seçmek ve doğru zamanda kullanımını sağlayarak amacımıza ulaşmamızı sağlamaktır.

Kompleks ürünler genellikle günlük beslenmemizde eksik kalan protein ihtiyacımızı karşılamamıza ve kas gelişimine yardımcı olması konusunda tercih edilebilir ürünlerdir. Ürünlerin içinde hızlı ve yavaş sindirime sahip proteinler olduğu için hem anlık protein ihtiyacımızı karşılar hem de vücut gelişimimize yardımcı olacaktır.

Kompleks ürünler protein tozlarının yanında karbonhidrat olarak da zengin içeriğe sahip oldukları için antrenman öncesi kullanımlarda spor esnasında performans artışına da destek olabilmektedir.

Protein tozları kas gelişimi ve vücudumuzun ihtiyacı olan protein eksikliğini karşılamasının yanında kemik yapılanması ve kemik sağlığı konusunda da tüketicilere yardımcı olur.

Kompleks protein tozları gün içi ve yatmadan önce kullanılması halinde ise vücudumuzun uzun süre ihtiyacı olan protein ihtiyacımızı karşılamaya yardımcı olarak kendimizi daha dinç ve enerjik kalmamıza yardımcı olur.

Kompleks Protein özellikle ağır spor yapan tüketicilerin yıpranan kaslarının onarılmasında ve kas kütlesi artışında yardımcı olabilecek bir karışıma sahiptirler.

Kompleks Protein Tozu Kullanımı Nasıldır?

Kompleks ürünler içeriğinde bulunan ürünlere göre kullanım zamanı değişmektedir. Ürünün içinde karbonhidrat ve izole protein ürünü yüksek ise özellikle spor öncesi kullanımda tercih edilebilir.

Ürün içeriğinde yumurta, kazein ve izole protein oranı yüksek ürünler gün içi ve yatmadan önce kullanım için uygun olabilir.

Yüksek oranda konsantre olan izole ve hidrolize karışımlar ise sabah kahvaltı öncesi ve spor sonrası kullanımlar için idealdir. Kullanılan ürünün içeriğine, beslenmenize, yapılan spora ve varsa kullanılan diğer sporcu gıdalarına göre ürün kullanım zamanını düzenlemek amaca ulaşmak için en uygun sistemdir.

Kompleks Protein Çeşitleri Nelerdir?

Kompleks protein dendiğinde ilk akla gelen birkaç tane protein çeşidinin bir araya getirilip birden fazla amaca uygun olarak üretilmiş ürünler olarak algılayabiliriz. Evet kompleks ürünler whey, yumurta, kazein, beef gibi protein kaynaklarından elde edilen ürünlerin 2 ve daha fazlasının bir araya getirilmesinden oluşmaktadır. Ayrıca bitkisel kaynaklı proteinlerde bu karışımlarda kendine yer bulmaktadır.

Bitkisel ve hayvansal proteinler değişik oranlarda kompleks olarak sizlere sunulmaktadır. Burada oranlar kimisinde hayvansal proteinler daha yüksek olur, kimisinde ise bitkisel kaynaklı proteinler daha yüksek olmaktadır. Sayrıca izole, hidrolize ve konsantre protein tozlarından oluşan kompleks ürünlerde mevcuttur.

Kompleks protein tozlarına örnek vermemiz gerekirse Bigjoy Sports markasının beef ve Whey protein bir arada bulunduran Beef And Whey Protein Tozu, Olimp Whey Protein Kompleks ürününü ve hidrolize, izole ve konsantre karışımı olan Hardline Whey 3 Matrix ürünlerini gösterebiliriz.

Kompleks Protein Tozu Fiyatları
Kompleks Protein tozları kullanılan hammadde, kompleksi oluşturan protein çeşitlerine, ithal veya yerli olmasına göre değişen koşullara göre fiyatları belirlenmektedir.

Özellikle ithal edilen ürünlerde döviz kuru ve ödenen vergiler ürünlerin fiyatlarının yüksek olmasına sebebiyet vermektedir. Kaliteli ham maddeyi ithal edip ülkemizde paketlemesi yapılan ürünler ise maliyet açısından daha avantajlı oldukları için fiyatları da ithal ürünlere göre daha uygun olmaktadır.

Ülkemizde çok fazla marka üretim yapmakta ve oldukça fazla ürün bulunmaktadır. Protein34 sporcu gıdaları olarak bizler özellikle ham madde kalitesine önem veren yerli üreticilerin ve distribütörü tek olan ithal ürünlerin satışını yapmaktayız. Satışa sunduğumuz ürünler üretici ve distribütör firmaların Orijinal ürün olma kaliteli ham madde kullanımı garantisi ile siz tüketicilerimizin beğenisine sunmaktayız.

Sonuç olarak ürün seçimini yaparken fiyat avantajını değil de kaliteli ve orijinal ürün olması konusunda seçici davranarak ürünlerimizi satışa sunmaktayız.