Kompleks Amino Asitler

Kompleks Amino Asit; Proteinin temelini oluşturan amino asitler, kas gelişiminde ve güç artışında birincil faktörlerden biridir. 9 temel amino asidi vardır: Lösin, izolin, Valin, Histidin, Metionin, Fenilalanin, Treonin ve Triptofan. Uygun amino asit takviyesi, kas kurtarma ve dayanıklılıktan metabolik kararlılığa kadar uzanır. Metabolik istikrar, ruh hali geliştirme, kilo kontrolü, sindirim ve kalp-damar sağlığını destekleme ile bağlantılıdır. Bilim insanları ve tıp uzmanları, doğru miktarda amino asidin kişinin diyetine uygulanmasının iyi beslenmede önemli bir faktör olduğuna katılıyor.
...devamını oku..↓
Bir amino asit hem amino hem de karboksilik asit işlevsel grupları içeren herhangi bir moleküldür. Amino asit, karbon, hidrojen, oksijen, azot ve bazı durumlarda sülfür içeren basit organik bileşikler sınıfının herhangi biridir. Bu bileşikler, proteinlerin yapı taşlarıdır. Amino asitler biyokimyasal yapı taşlarıdır. Peptidler veya polipeptidler olarak adlandırılan kısa polimer zincirler oluştururlar ki bunlar sırayla protein denilen yapıları oluşturur. Her amino asit, asidik olan en az bir karboksil (COOH) grubuna ve bazik olan bir amino (NH (2)) grubuna sahiptir. Amino asitler uzun zincirlerde, bir amino asidin amino grubunun başka bir karboksil grubuyla birleştiği yerde birleştirilir. Bağlantı, bir peptid bağı olarak bilinir ve bir amino asit zinciri bir polipeptid olarak bilinir. Proteinler büyük, doğal olarak bulunan polipeptidlerdir.Doğada yüzlerce farklı amino asit bulunur ve bunlardan yaklaşık iki düzinesi insan beslenmesi için önemlidir. Esansiyelamino asitler , vücutta yeterli miktarda sentezlenemeyen ve diyetten elde edilmesi gereken amino asitlerdir. Esansiyelamino asitler izolösin, lösin, lisin, metiyonin, fenilalanin, treonin, triptofan ve valindir. Gerekli olmayan amino asitler, vücudun azotlu bir kaynaktan ve bir karbon iskeletinden imal ettiği amino asitlerdir. Gerekli olmayan amino asitler arginin , alanin, asparagin , aspartik asit , sistein , glutamin , glutamik asit, glisin , prolin , serin ve tirozin . Yarı zorunlu amino asitler, koşullar doğruysa bazen dahili olarak üretilebilenlerdir. Histidin yarı-zorunlu olarak kabul edilir; çünkü vücut her zaman diyet kaynaklarına ihtiyaç duymaz. Karnitin gibi diğer amino asitler vücut tarafından protein oluşumu dışındaki yollarla kullanılır ve genellikle terapötik olarak kullanılırlar.
Amino Asitlerin Sağlık Yararları
Amino asitler, vücut dokularının büyümesi, onarımı ve bakımında kullanılan çeşitli proteinleri oluşturmak için gereklidir. Amino asitler insan sağlığı ve hastalığında sayısız rol oynamaktadır. Diyet proteininden uygun kan şekeri seviyelerinin yükseltilmesi için alanin gereklidir. Alanin, lenfosit üretimini uyarır ve bağışıklık bastırmasına sahip insanlara yardımcı olabilir. Alanin, antikor üreterek bağışıklık sistemini güçlendirir. L-arginin, T lenfositlerini üretmekten sorumlu olan timus bezinin aktivitesini düzenlemek için bağışıklık sistemi tarafından kullanılır. Vücut nitrik oksit üretmek için arginin kullanıyor. Nitrik oksit, kardiyovasküler sistemde endotele bağlı çeşitli fizyolojik etkilerle ilgili endojen bir haberci moleküldür. Merkezi sinir sisteminde, dengeyi sağlamak için asparagine ihtiyaç duyulmaktadır, sinirlilik üzerine önleme veya aşırı sakin olma. Aspartik asit karaciğerin bazı ilaç toksisitesinden ve vücudun radyasyondan korunmasına yardımcı olabilir.

Carnosine, hücre membranlarınınoksidatif hasarlardan korunmasında E vitamini için suda çözünür karşılıktır. L-karnozin iki mekanizma üzerindeki etkileri ile sağlıklı yaşlanmayı ve hücresel gençleşmeyi destekler: glikozilasyon ve serbest radikal hasarı. Sistein, midenin ve bağırsağın koruyucu astarını güçlendirir; bu da, aspirin ve benzeri ilaçların neden olduğu hasarı önlemeye yardımcı olabilir. Glutamine'nin sağlığa olan faydaları, bağışıklık sistemi regülasyonu, nitrojen salınımı, oksidatif stres, kasların korunması, bağırsak sağlığı, yaralanmalar ve çok daha fazlasını içerir. Glisin, merkezi ve çevresel olarak önemli işlevleri olan engelleyici bir amino asittir. Glisin, spastisiteninsemptomlarını hafifletmeye yardımcı olmak için endike olabilir. Histidin, sinirleri çevreleyen miyelin kılıflarının bakımında hayati önem taşır; özellikle işitme siniri ve bazı işitme engellilik şekillerini tedavi etmek için kullanılır. İzoliz, bebeklerin optimal büyümesi ve yetişkinlerde azot dengesi için gereklidir. Lösin, açlık, stres ve iyileşme sürecinde karaciğerdeki kan şekerinin sentezi için bir kaynak olarak kullanılır. Lizin, herpessimplex virüsünün (HSV) neden olduğu acı verici ve çirkin herpes uçuklarını önlemede ve önlemede kullanılır. Metionin hem bir antioksidan hem de lipotrope, yani karaciğeri yağdan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Fenilalanin, depresyon, romatoidartrit ve osteoartrit, menstrüel kramplar, Parkinson hastalığı, vitiligo ve kanseri tedavi etmek için kullanılır. Proline, yaralı iyileşmeyi teşvik etmek için kollajen parçalarını kullanan bazı tıbbi yara pansumanlarında önemli bir bileşen.

Taurin, kalp kasının kasılmasını ve pompalanmasını kontrol etmeye yardımcı olur ve kan basıncını ve trombositagregasyonunu düzenlemeye yardımcı olur. Threonineviralenfeksiyonlarla savaşan ajanların üretimine yardımcı olarak bağışıklığı artırabilir. L-theanine, birçok sakinleştirici takviyede bulunan sakinleştirici etkiler olmadan stres ve kaygıları azaltır. Triptofanserotonin üretimi için önemlidir. Triptofanı arttırmak uyku düzenini normalize etmeye yardımcı olabilir. Tyrosine , adaptogen olarak hareket ederek, stresin getirdiği semptomları en aza indirgeyerek vücudun fiziksel veya psikolojik stres etkilerine adapte olmasına yardımcı olur. Bir dallanmış zincirli amino asit (BCAA) olarak, valin, kas, zihinsel ve duygusal rahatsızlıktan ve uykusuzluk ve sinirlilikten kaynaklanan tedavilerde yararlı bulunmuştur.Creatine, yakıtları destekler ve yüksek enerjili egzersizin kısa patlamalarını arttırır. Creatine, vücudun sadece glikoliz sürecine dayanmasını engeller. Citrulline , l-arginin ve daha sonra nitrik oksit (NO) dönüşümü yoluyla kan akışını optimize etmede vücudu desteklemektedir. GABA, depresyon, manik depresif (bipolar) bozukluk, nöbetler, adet öncesi disforik (duygu depresif) bozukluk ve kaygı tedavisinde kullanılmıştır. Glutatyon bağışıklık sistemini desteklemek için gereklidir, glutatyon lenfosit bağışıklık hücrelerinin replikasyonu için gereklidir.


Dikkat Edilmesi Gerekenler
Amino Asit 16 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kullanımı ile yeterli çalışma bulunmamaktadır. Bu dönemlerde kullanımı tavsiye edilmez.

Kompleks Amino Asit Satın Al
Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Amino Asit ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.
89,00 ₺ KDV Dahil
99,00 ₺ KDV Dahil
1