26 Ürün Mevcut

Kompleks Amino AsitKompleks Amino Asit Nedir?

Kompleks Amino Asit çok basit şekilde adından anlaşılabileceği gibi amino asit karışımıdır. Yani sadece tek özelliğe sahip bir amino asit değil 20 civarında olan amino çeşitlerinin karışımından ortaya çıkan bir üründür.

Spor yapan ve günlük yaşantısında amino asit ihtiyacı olan kişiler bu ihtiyaçlarını aldıkları gıdalardan tedarik etmeye çalışsalar bile tam olarak sonuca ulaşamayabilirler. Çünkü hangi besine ne kadar amino asit var? Oranları nelerdir? gibi sorularla karşılaşıp bunların gramajını ayarlayıp tüketmeleri oldukça zordur. İşte tam bu noktada Kompleks amino asit ürünleri sizlerin yardımcısı olacaktır. Kompleks ürünlerin içeriğini inceleyip sizler için en uygun ürünü bulduğunuzda amino asit ihtiyacınızı çok rahat bir şekilde karşılamış olacak ve hedeflerine ulaşmanız konusunda daha hızlı adımlar atmış olacaksınız.

Kompleks amino asit ürünlerinde temel amino olarak Silk Amino Asitler (SAA), Bcaa, Glutamin, Arjinin genel olarak bulunmaktadır. Buda şu anlama gelmektedir spor yaparken birincil derecede ihtiyacımız olan amino asitler genelde karşılanmış olur. Bunların ötesinde bulunan amino çeşitlerinin oranlarını değerlendirerek sizin için gerekli olan ürüne ulaşmış olursunuz. Genelde kompleks ürünler kas gelişimi ve kas yapımını desteklemektedirler. Peki bu kompleks ünlerin faydaları nelerdir? şimdi gelin bu konuyu beraber inceleyelim.

Kompleks Amino Asit Faydaları Nelerdir?

Kompleks ürünler birincil derecede Kas yapımına önem veren vücut geliştirme sporu yapanlar için hedeflerine ulaşmaları noktasında oldukça önemlidir. Düzenli olarak kullanılan ürünler kas yapımına oldukça yüksek oranda fayda sağlamaktadır. Tabii burada önemli bir detay ise kullanılan diğer ürünler ile doğru kombinasyonu ve doğru zamanlarda kullanımı gerekmektedir. Kullanım şekli ile ilgili bilgileri aşağıda sizinle geniş olarak paylaşmaya çalışacağız.

Amino asit ürünleri düşük yağ ve kalorili oldukları için kullanımı halinde kilo alma riski de olmayacağı için çok rahat bir şekilde diyetinize ekleyebilirsiniz. Bunun yanında hormonları desteklediği için sizlere artı bir güç ve enerji vereceği ve de hacimsel büyümenize de destek sağlayacağı için kaslarınız yıpratmadan, yorulmadan ciddi antrenman yapmanıza destek olarak aynı zamanda kaslarınızın geliştiğini de görme şansına sahip olacaksınız.

Kompleks Amino Asit, vücut dokularının büyümesi, onarımı ve bakımında kullanılan çeşitli proteinleri oluşturmak için gereklidir. Amino asitler insan sağlığı ve hastalığında sayısız rol oynamaktadır.

Diyet proteininden uygun kan şekeri seviyelerinin yükseltilmesi için alanin gereklidir. Alanin, lenfosit üretimini uyarır ve bağışıklık bastırmasına sahip insanlara yardımcı olabilir. Alanin, antikor üreterek bağışıklık sistemini güçlendirir.

L-arginin, T lenfositlerini üretmekten sorumlu olan timus bezinin aktivitesini düzenlemek için bağışıklık sistemi tarafından kullanılır. Vücut nitrik oksit üretmek için arginin kullanıyor. Nitrik oksit, kardiyovasküler sistemde endotele bağlı çeşitli fizyolojik etkilerle ilgili endojen bir haberci moleküldür. Merkezi sinir sisteminde, dengeyi sağlamak için asparagine ihtiyaç duyulmaktadır, sinirlilik üzerine önleme veya aşırı sakin olma. Aspartik asit karaciğerin bazı ilaç toksisitesinden ve vücudun radyasyondan korunmasına yardımcı olabilir.

Şimdi bazı amino asitlerin faydalarını kısaca anlatarak konumuza devam edelim:

 • Triptofan, yoğun egzersizler sırasında ağrıya toleransı arttırmaya yardımcı olur.

 • Dallanmış zincirli amino asitler, (lösin, izolizin ve valin), egzersiz sırasında fiziksel ve zihinsel performans seviyesini iyileşmesine destek olur.

 • Başka bir amino asit olan glutamin, kas glikojen sentezini arttırır ve kas kuvvetinin artışına yardımcı olur.

 • Glutamin kas kütlesini arttırmayı da destekler.

 • Arginine, Gym Freak'in egzersiz kapasitesini geliştirmeye yardımcı olur.

 • Ornitin, Arginin ve lisin, kas kütlesi ve kuvvetini artırmaya yardımcı olur.

 • Tirozin kas kuvveti, dayanıklılık ve egzersiz gücünü olumlu etkiler.

 • Taurin takviyesi, egzersiz sonrası iyileşme esnasında inme hacmini artışına destek olur.

 • Metionin vücuttaki yağ içeriğini metabolize etmeye destek olur.

  Kısaca faydalarını anlatmaya çalıştığımız amino asitlerden oluşan kompleks amino asit içinde yukardaki ürünlerin oranını bularak sizler için en uygun faydalı olabilecek ürünü seçebilirsiniz. Ayrıca Bcaa, Glutamin, Kreatin ve Arjinin gibi temel sayılan aminolar ile ilgili daha detaylı bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

  Kompleks Amino Asit Ne İşe Yarar?

  Yazımızın üst kısmında belirttiğimiz kompleks amino asit faydalarından yola çıkarak bu tür ürünlerin ne işe yaradığı noktasında hemen hemen herkesiz azda olsa bir fikri oluşmuştur. Bizde bu faydalardan yola çıkarak kompleks ürünlerin ne işe yaradığını kısaca anlatmaya çalışalım ki bu sayede sizlerde oluşan düşünceleri de biraz olsun biz geliştirelim.

  Kompleks ürünler sporcu gıdaları arasında yer alan ürünlerin özellik ve kazanım açısından en önemli alternatiflerinden birisidir. Kompleks amino asit özellikle ağır ve yoğun spor yapanlar ve bunun yanında kas gelişimi de isteyen sporcuların ihtiyaç duyduğu bileşenleri içerdiği için oldukça faydalı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Peki genel olarak kompleks amino asit ne işe yarar? Derseniz amino asitler proteinin yapı taşı oldukları için proteinden ne bekliyor ve size ne gibi bir etkisi oluyorsa daha fazlasını alabilirsiniz? Neden daha fazlası derseniz takviye olarak alınan protein tozlarından daha fazla çeşit ve oranda özel aminolara kompleks amino asit ürünlerinde ulaşabileceğiniz için güzel bir alternatif olarak dikkat çekmektedir.

  Kompleks amino asitler doğru orantıda ve size göre göre doğru oranda aminolar dan oluştuğu için hastalıkların tedavisinde yaptığınız sporda hedefe ulaşmak için sizlere ciddi manada yardımcı olur. Tabii bu noktada yine en önemli konulardan biride ürünlerin içeriğine göre kullanım miktarı ve kullanım zamanıdır. Şimdi yeri gelmişken kompleks amino asit ürünlerinin kullanım şekli ile ilgili bilgileri paylaşalım.

  Kompleks Amino Asit Kullanımı Nasıldır?
  Amino asit kullanımı salonlarda genel alışkanlık olarak tabletin gramajını dikkat edilmeden spor öncesi 3-5 tablet ve spor sonrası 3-5 tablet olarak kullanılmaktadır. Kullanıcılar hiç araştırma yapmadan biri bu şekilde kullanıyor deyip aynı şekilde kendisi de kullanıyor. Hatta salonda bu şekilde kullanan çok diye ürünü salondan almasa bile orada gördüğü markayı dışarıdan tedarik edip kullanıma devam ediyor. İşte bu kullanım şekli tamamen yanlıştır? Neden yanlış olsun diye içinizden soruyor olabilirsiniz. İlk önce spor öncesi ve sonrası amino asit kullanımı sadece spor performansınıza etkin olur ve kalıcı değildir. Bunun yanında bu şekilde kullanım yapan bir kişinin beslenmesi ve kullandığı diğer takviyeleri bilemediğiniz için size de faydalı olacağını bilemezsiniz.

  Bu şekilde bir girişten sonra doğru amino asit kullanımı nasıl olmalıdır? Sorusuna verilecek cevabın tam yerine gelmiş oluyoruz. Amino asit takviyesi her şeyden önce amaca, beslenmeye ve yapılan spora göre değişir. Kişi ilk önce içerik olarak kendine uygun olan amino asitleri oluşturan kompleks amino asit ürününü seçip, ürünün tablet veya toz ise servisinde bulunan amino asit miktarına göre kullanımı yapmalıdır.

  Amino asit kullanımını sadece spor öncesi ve sonrası değil spor yapılmayan günlerde de güne yayarak vücudumuza sürekli amino girmesini sağlayarak kendimizi daha dinç ve spora hazır hissederiz ayrıca gün boyu sürekli protein sentezlemesi yaparak kas gelişimini de hızlandırmış oluruz.

  Peki buradan çıkan sonuç nedir? Derseniz kısaca kendimize uygun kompleks amino asit ürününü seçip doğru zamanda ve doğru miktarlarda kullanmamız gerekir. Bir başka kullanıcının kullanım şekli bize uygun olmayabilir. Onun için spor hocamız veya diyetisyenimizin tavsiyelerine uyarak kullanım şeklini belirlemek en uygun şekil olacaktır.

  Kompleks amino asit ürünleri ile ilgili nedir? Faydaları ve yararları nedir? Nasıl kullanılır? Sorularından sonra her halde en önemli konulardan biriside bu ürünlerin fiyatları nedir? Ve nereden temin edilir? Soruları olmaktadır. Şimdi ürün fiyatları ve nereden temin edilir? konusunda görüşlerimiz paylaşalım…

  Kompleks Amino Asit Fiyatları
  Kompleks Amino asitlerde, fiyatlamadan önce ilk merak edilen konular her üründe olduğu gibi en iyi aminoasit hangisidir? Veya en iyi kompleks aminoasit hangisidir? Gibi sorular gelmektedir. Tüketici almak istediği ürünü kalite olarak en iyisini ve fiyat olarak ta en uygununu aramaktadır. Buda fiyat-performans değerlendirmesini ön plana çıkarmaktadır. Fiyat ve performans dikkate alındığında ilk önce bizim ihtiyacımızı tam olarak karşılayacak ürünü seçtiğimizde dolayısıyla performans konusunu aşmış oluruz. Çünkü doğru ürün bizim eksikliğimiz giderecek ve amacımıza ulaşmamızda yardımcı olacaktır. Daha sonra seçtiğimiz ürünün muadillerini araştırarak uygun fiyatlısını ama fiyatı uygun diye Orijinal olmayan ürünü almamak şartıyla alışverişimizi gerçekleştirmiş oluruz.

  Kompleks Amino Asit ürünleri toz ve tablet şeklinde satışa sunulmaktadır. Toz ürünler servis sayıları daha az fakat fiyatları da yüksek olabilmektedir.

  Tablet ürünler ise tablet sayısına göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Tablet ürünleri değerlendirirken tablet sayılarının yanında 1 tablette kaç gr amino asit bulunduğuna da dikkat ederek fiyat kıyaslaması yapmalıyız. Ürün 500 tablettir fakat tabletinde 1000 mg amino vardır. Fakat başka bir üründe 1 tablet 2000-3000 mg amino ihtiva ediyorsa ilk ürünün tablet sayısı fazla ve fiyatı ucuz diye hemen onu tercih etmemeliyiz. Toplam tablet sayısında kaç mg amino olduğuna dikkat eder ve değerlendirmemizi ona göre yaparsak daha başarılı sonuçlar alırız.

  Bu arada son olarak son dönemlerde oldukça yaygın olan bir soruya da açıklık getirelim isterseniz. Evet sorumuz Kompleks amino asit mi? Bcaa’mı? Normalde böyle bir sorunun sorulması ve böyle bir kıyaslama yapılması gerçek manada yanlış. Çünkü her ikisinin de yaptığı görevler farklıdır. Bcaa esas olarak protein sentezlemesi ve dolayısıyla da kas yapımında etkili bir amino asit grubudur. Kompleks amino asit ise içinde Bcaa dahil birçok amino asiti bulunduran ve yukarda da anlatmaya çalıştığımız gibi birçok işlevi aynı anda yapabilen kompleks bir üründür. Bu durumdan da anlaşılacağı üzere bu ürünleri kıyaslamanın ötesinde bir arada kombin ederek kullanmanız halinde daha başarılı olacağı gerçeği aşikardır.

  Sonuç olarak Kompleks amino asit ürünleri içeriklerine toz, tablet ve likit olmalarına ve de en önemlisi servis sayılarına göre fiyat değişiklikleri olmaktadır. Kompleks amino asit ürünlerini gerçek fiyat politikası ve %100 Orijinal ürün garantisi ile protein34 sporcu gıdalarından temin edebilirsiniz. Peki protein34 sporcu gıdalarına nasıl ulaşabilirim diye aklınıza bir soru takılırsa bize protein34.com internet adresimiz, paza ryerlerinde bulunan sanal mağazalarımız ve Fiziki olarak satış yaptığımız Ümraniye mağazamızdan ulaşabilir ve ihtiyacınız olan ürüne en uygun fiyat, %100 garantili ürünler ve bol hediye seçenekleri ile ulaşabilirsiniz. Bütün bunların yanında ürünler ile ilgili merak ettiğiniz sorulara canlı sohbet destek hattımızdan ve sitemizde bulunan irtibat numaralarını arayarak cevap bulabilirsiniz.