3 Ürün Mevcut

Kazein Protein TozuKazein Protein Tozu Nedir?

Kazein sütten elde edilen yavaş sindirimli bir proteindir. Sütün içinde 2 çeşit protein bulunur bunlar kazein ve peynir altı suyudur. Sütün %20 si peynir altı proteini, %80 ise kazein proteininden oluşur. Peynir altı suyu hızlı sindirim özelliğine sahiptir. Kazein ise yavaş sindirim özelliğine sahiptir.

Kazein protein tozu 2 formda bulunmaktadır. Micellar Kazein en popüler formudur ve yavaş sindirime sahiptir. Kazein Hidrolizat ise önce sindirim yapar daha sonra ise hızlı emilime sahiptir.

Micellar Kazein protein yavaş sindirime sahip olduğu için vücudumuzun ihtiyacı olan aminoasitlerin daha uzun süre kalmasını sağlayarak sürekli olarak protein ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. Özellikle gece yatarken alındığı zaman uykuda geçen sürede sürekli aminoasit salınımını gerçekleştirerek sabah daha dinç olarak güne başlamamıza yardımcı olur.

Kazein Hidrolizat ise sindirimi önce yapıp hızlı emilime sahip olduğu için sabahları ve antrenman sonrası kullanımlarda daha fazla katkı sağlamaktadır.

PKazein protein tozları özellikle bcaa oranının yüksek olması sebebiyle protein sentezleme görevini daha fazla ve daha uzun sürede yaptığı için varsa kullanılan diğer supplementler den daha fazla katkı almanızı sağlayarak kas yapımı ve onarımına da destek olmaktadır.

Kazein protein tozu özellikle diyet ve kas gelişimi dönemlerinde yağsız ve daha formda kas yapımına yardımcı olmaktadır. Yavaş sindirime sahip olduğu için uzun süre kendinizi tok hissetmenize yardımcı olduğu için daha fazla proteinli beslenmenize destek olarak yağsız kas kütlesi kazanımınızı destekler.

Kazein vücutta kalış süresi uzun olduğu için proteini oluşturan aminoasitlerin nerdeyse tamamını kullanmanızı sağlayarak en üst düzeyde protein ihtiyacınızı karşılamış olur.

Casein protein tozları Whey protein, aminoasitler ve diğer ürünler ile birlikte her türlü kombinasyona uygun olarak kullanabilir olması nedeniyle spor ve diyet amaçlarınız ulaşmanızda sizlere üst seviyede destek sağlar.

Kazein Protein Tozu Kullanımı Nasıldır?

Kazein protein tozları özelliklerine göre kullanım alanı uzun süre protein alamayacağınız dönemler ve spor öncesi ve sonrası olarak değişim gösterir.

Micellar kazein özellikle gece yatmadan önce ve uzun süre protein alınamayacak dönemler için tercih edilmektedir. Kazein Hidrolizat ise spor öncesi, sonrası sabah kahvaltı öncesi kullanılabilir.

Kullanımda özellikle dikkat edilmesi gereken konu ise ürünü içeriğine, beslenmenize, yapılan spora, amacınıza ve kullanılan diğer ürünlere göre organize edip spor hocası ve diyetisyen tavsiyesine göre kullanmak daha faydalı olur.

Protein34 sporcu gıdaları olarak sattığımız kazein protein tozları diğer ürünlerimiz distribütör veya üretici firmaların orijinal ve bandrollü ürün garantisi ile birlikte satışını yapmaktayız.

Kazein Protein Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kazein protein tozu almadan önce mutlaka ürünün markası ve içeriği hakkında bilgilere ulaşmamız gerekir. Bu bilgilere ulaştıktan bizim amacımıza uygun bir ürün olup olmadığı hakkında olumlu düşüncelere sahip olduktan sonra ürünü alabiliriz.

Kazein kullanım olarak özel bir ürün olduğu için mutlaka gerçek kazein mi? Micellar kazein mi yoksa hidrolizat mı? Gibi sorulara cevap bulup kendimize göre uygun ürünü seçmeliyiz. Her üründe olduğu kazein seçimin yaparken de ürünün orijinal olup olmadığını mutlaka kontrol etmeliyiz.

Kazein Protein Tozu Fiyatları
Kazein kullanılan ham maddenin ötesinde yapılan işlemlere göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Özellikle Micellar kazein ile Hidrolizat Kazein arasında fiyat farklılıkları olmaktadır. Yine burada önemli konu yavaş sindirimli kazein ve micellar özelliklerini bilerek kullanma amacınıza göre ürünü seçmelisiniz. Pahalı olan ürün sizin işinize gelmeyebilir veya tam tersi pahalı olan size daha faydalı olacaktır. Kısaca ürünün fiyatına göre değil de sizin eksikliğinizi giderecek doğru ürünü almanız gerekmektedir.

Kazein Protein Orijinal ve Garantili olarak Nereden Alınabilir?
Kazein ve diğer supplement ürünlerini üretici ve/veya distribütör firmaların garantisi ve güvencesine ek olarak protein 34 güvencesi ile protein34.com internet sitemiz ve mağazalarımız dan da tedarik edebilirsiniz. Protein34.com internet sitemiz ve mağazalarımız da ürünlerle ilgili her türlü bilgi desteğine de ulaşabilirsiniz. Sitemizdeki canlı destek den ürünlerin özellikleri ve kullanım bilgisi ile ilgili kullanıcıya özel tavsiyeler alabilirsiniz.

Aynı şekilde mağazalarımızda da ilgili arkadaşlar sizlere bilgi konusunda yardımcı olarak aldığınız veya almak istediğiniz ürünlerin menşei, satıcısı, içeriği, kullanımı vb. sorularınıza yardımcı olacaklardır.