25 Ürün Mevcut

İzole Protein Tozuİzole Protein Tozu Nedir?

İzole protein tozu %90-95 aralığında protein içeren, sıfır veya sıfıra yakın yağ, şeker, karbonhidrat ve laktoz içeren en saf protein olarak bilinmektedir. İzole protein tozların da özellikle laktoz oranının sıfır veya sıfıra yakın olması laktoza karşı toleransı olmayan tüketiciler içinde çok iyi bir alternatiftir.

İzole protein üretim esnasında yapılan işlemlerden sonra konsantre proteinler göre daha fazla ayrışımdan geçtikleri için protein oranları ve dolayısıyla da içerdikleri aminoasit miktarları da oldukça yüksektir. İzole protein yüksek emilime sahip olduğu için sindirimi de oldukça kolay olmakla beraber vücudumuzda kalış süreside oldukça uzundur.

İzole Proteinler sporcuların performans artışı ve kas gelişimine yardımcı olması için uygundur. Saf ve daha yüksek aminoasitlere sahip oldukları için antrenman öncesi kullanımlarda spor esnasında kasların daha güçlü olması ve daha enerjik olması gibi avantajları vardır. İzole edildikleri için spor esnasında glukojen depolarının sürekli dolu olmasını sağlayarak kas yıkımını da engellemede yardımcı olur.

Spor sonrasında kullanılan izole proteinler ise antrenmanda yıkıma uğrayan kasların toparlanmasına yardımcı olmakla beraber kaslarımızın içini ihtiyacı olan proteinle en kısa sürede dolmasını da sağlamış oluruz.

İzole proteinler gün içi uzun süre protein alınamayacak durumlarda da sindirim ve enzim avantajıyla vücudumuzun protein ihtiyacını uzun süre karşılamış olur.

İzole whey protein içinde yüksek oranda bulunan dallanmış zincir aminoasitler olarak bilinen bcaa’lar, kasımızın %65 ini oluşturan glutamin amino asidi ve sistein sayesinde kaslarımız koruması ve gelişmesi yönünde avantaj sağlar. Tabi burada önemli olan konu izole protein tozu ile beraber alacağımız diğer takviyeler ve beslenmemizde önemlidir. Sadece İzole protein kullanmakla üst noktada fayda sağlanmaz.

İzole protein tozu beslenmemiz için gerekli olan diğer gıdalar gibi ihtiyacımızın fazlası kullanırsak ve birde zamanlamada hatalı kullanım yaparsak zararlı olabilir. Önemli olan amacımıza ve ihtiyacımıza göre doğru orantıda kullanmaktır. Birde her kesin kendi anatomisi ve fizyolojisine uygun olarak alerjik durumlar gibi özel durumlarda olabileceği için oluşabilecek yan etkileri de göz önünde bulundurarak kullanımı halinde herhangi bir zararı olmayacaktır.

İzole Protein Tozu Kullanımı Nasıldır?

İzole protein tozu kullanımı tamamen kişinin kendine özel amaçları, beslenmesi, yapılan spor ve kullandığı diğer ürünlere göre değişim gösterir. Kullanım olarak spor öncesi, spor sonrası, sabah kahvaltı öncesi ve gün içi olarak değişim gösterir. Yine bu kullanım zamanları su ve süt olarak duruma göre değişim gösterir. Her gıda takviyesinde olduğu gibi tek başına bir ürüne göre kullanım ile birden çok ürünün kullanımı birbirine göre bağlantılı olup birbirlerini tetiklemesi ile daha iyi sonuçlar alınacağı için diyetisyen veya spor hocasının tavsiye edeceği özel kullanım şekillerine göre hareket etmek en doğrusu olacaktır.

İzole Protein Tozu Fiyatları

İzole Protein tozları kullanılan ham madde, protein çeşidine ve gramajına göre fiyatları değişim göstermektedir. Ürün yurt dışından paketlenmiş olarak ithal ediliyorsa maliyet ve vergilerden dolayı fiyatları daha yüksek olmaktadır. Fakat aynı ürün ham madde olarak ithal ediliyor ve ülkemizde bulunan tesislerde karışım ve paketleme yapılıyorsa maliyet daha az olduğu için fiyatları da daha uygun olmaktadır. Protein tozu fiyatlarını kıyaslarken ham madde kalitesi ve içeriklerine göz atarak değerlendirme yapılırsa daha sağlıklı sonuçlar elde edilebilir. Protein34 sporcu gıdaları olarak hem ithal markalarda hem de ithal hammaddelerle ülkemizde satışa satılan güvenilir ve garantili ürünlerin satışını yapmaya özen göstermekteyiz.

Ülkemizde ciddi manada distribütörü belli olmayan ithal markalar ve ham madde teminini nereden sağladıkları belli olmayan yerli markalar bulunmaktadır. Bu gibi ürünler maliyet ve kaliteden dolayı oldukça ucuza satılmaktadır ama güvenirliği ve kalitesi sıkıntılıdır. Bu nedenle de markalar arasında ciddi sayılabilecek oranda fiyat oynamaları bulunmaktadır.

İzole Protein Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İzole Protein Tozu alırken ilk önce ürünün orijinal olup olmadığı kontrol edilerek güvenilir yerlerden tedarik etmenizde fayda vardır. Daha sonra protein oranına dikkat ederek yağ, şeker, karbonhidrat oranları ile laktoz var mı? Yok mu? Varsa laktoz oranı ne kadardır? Bunlara dikkat ederek sizin tolere edebileceğiniz değerlere sahip olup olmadığı kontrol edilmeli.

İzole Protein Tozu Nereden alınabilir?

Protein34 sporcu gıdaları olarak sizlerin ihtiyacını karşılayabilecek izole protein tozu ürünlerinin satışını protein34.com ve mağazalarımızdan yapmaktayız. Sizlere güvenilir ve orijinal ürünlerimizi üretici firma ve distribütör firmalardan tedarik ederek sunmaktayız. Satışa sunduğumuz ürünler Sağlık bakanlığı tarafından denetlenmiş ve numuneleri alınarak kontrol edilerek onaylanmış ürünlerdir.

İzole protein tozu olarak dünyada kendini ispatlamış Multipower İzole, Olimp İzole, Nutrend İzole Nutrever İzole ve ülkemizde 90 lı yıllardan bugüne güvenle satışı yapılmakta olan Hardline Hipro İzole protein Tozlarının satışını yapmaktayız. Bu markaların haricinde ülkemizde satışı olan birçok İzole protein mutlaka vardır ama bizlerin satıştaki orijinal ve güvenilir ürün tercihlerimiz nedeniyle şimdilik her ürünün satışını yapmamaktayız.