Hacim (Builder) AldırıcıHacim (Builder) Aldırıcı Nedir?

Hacim Aldırıcı karbonhidrat tozları Builder olarak da bilinmekte olup genelde içeriğinde karbonhidrat miktarının yarısı kadar protein tozu bulunan ürünlerdir. Hacim aldırıcı ürünlerin formülünde kreatin, bcaa, glutamin ve Arjinin aminoasitleri ile beraber vitamin ve multivitamin ler bol miktarda bulunurlar.

Builder ürünlerinde Yağ ve şeker oranının az olmasının yanında daha yüksek oranda protein ve aminoasitleri ihtiva ettikleri için kilo alımı değil de hacimsel ve kas olarak büyümek isteyenler tarafından daha çok tercih edilmektedirler.

Hacim aldırıcı karbonhidrat tozları içeriğinde bulunan yüksek saflıktaki karbonhidrat ile kalori ihtiyacınızı ve kaslarınızın içinin dolmasını sağlayarak spor esnasında da Glikojen depolarınızın dolmasına da katkı sağlar. İçeriğinde bulunan kreatin ve arjinin aminoasit’leri sayesinde güç ve enerji kazanımının yanında pump ihtiyacınızı da karşılayarak GH hormonunuzu tetikler.

Glutamin aminoasiti ile beraberde kaslarınızın yapılanmasını ve onarılmasına destek vererek daha sert kas yapımını yardımcı olur. Bcaa ile ise özellikle protein sentezlemesi yaparak damarlarınızda daha fazla protein taşınmasına destek olarak kaslarınızın hacimsel büyümesine destek olur.

Hacim aldırıcı ürünleri seçerken içerdikleri protein oranı ve diğer aminoasit çeşitleri çok önemli olmakla beraber özellikle hangi vitamin ve minerallerden oluştuğuna da özellikle dikkat ederek kendinize ve amacınıza en uygun hacim aldırıcı ürünü tercih etmelisiniz. Unutulmasın ki her kesin amacı ve anatomisi farklıdır ve bir başkasında olumlu etki yapan herhangi bir ürün diğerinde aynı etkiyi yapmayabilir.

Hacim (Builder) Ürünler Ne İşe yarar?

Hacim aldırıcı Builder ürünler özellikle Vücut geliştirme sporunu yapanlar için oldukça önemli bir gıda takviyesidir. Builder ürünler whey protein tozu, kaliteli karbonhidrat ve güçlü aminoasitlerle beraber spor öncesi ve spor sonrası kullanım ile sporcuların kas kütlesi artışı hedefine ulaşmasına yardımcı olur. Yapılan düzgün beslenme ve spor ile birlikte karbonhidrat tan gelen enerji ile beraber güç kazanımı da sağlayarak daha rahat antrenman yapmanıza da destek olur.

Builder ürünler zengin karbonhidrat ve protein oranı ile birlikte aynı zamanda özellikle kilo almaya ihtiyacı olan zayıf kişilerin kilo almasına da yardımcı olur. Kullanıcı eğer düzgün beslenir ve spor yaparsa kas alımını yağsız ve şekilli almış olur.
 
Fakat sadece Builder ürünleri kullanıp beslenmesini düzgün yapmazsa bu ürünlerden yeterli katkıyı alamaz. Ayrıca Builder ürünleri kullanıp spor yapmazsa kilo alımını yağlı ve günümüz tabiri ile göbekli olarak kilo almış olur.

Hacim (Builder) Ürünler Hangileridir?

Hacim ürünleri üretici firmanın kendine özel isimler verdiği fakat temelde Mass Gainer, Pro Gainer, Karbonhidrat Tozu, Gainer Ürünleri, Weight Gainer ve Süper Mass Gainer gibi isimlerle bilinmekte olup genelde her markanın ürün gamında bulunmaktadır.

Yukarıda saydığımız başlıkların önüne veya arkasına üretici kendi marka ismini koyarak satışa sunulan ürünlerdir. Ürünlerin isminden çok içeriğine bakarak bize en uygun Builder ürünleri seçip diyetimize ekleyebiliriz.

Hacim (Builder) Aldırıcı Kullanımı Nasıldır?
Hacim aldırıcı ürünlerin kullanımı tamamen amaca uygun olmakla beraber diyetisyen veya spor hocalarının tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Burada seçilecek ürünlerin özelliğine ve varsa diğer kullanılan ürünlere göre bir kombinasyon yapmak gerekmektedir.

Klasik olarak seviye ve amaca göre spor öncesi sporda enerji sağlamak ve yapılan spordaki yıkımı en aza indirmek için spor öncesi kullanılabilir.

Yine spor sonrası toparlanma ve kas onarımını sağlamak içinde kullanılabilir. Ayrıca hacimsel büyüme için öğün sonralarına da ilave kullanım sağlanabilmektedir.

Hacim (Builder) Aldırıcı Fiyatları
Hacim aldırıcı ürünler diğer ürünlerde olduğu gibi içeriğine ve üretildiği ülkeye göre fiyatları değişiklik göstermektedir. Ürünlerin içeriğinde bulunan protein oranı, vitamin mineral takviyesi veya kreatin gibi aminoasitlerin oranlarına göre maliyetleri değiştiği için satış fiyatları da değişmektedir.

Fiyatları belirleyen diğer önemli etken ise ürünün ithal olmasıdır. İthal ürünlerde yaşanan döviz kuru, vergi, analiz ve depolama gibi maliyetlerden dolayı fiyatlar hem yüksek hem de değişken olabiliyor. Protein34 sporcu gıdaları olarak satışa sunduğumuz ürünler üretici ve/veya ithalatçı firmaların tavsiye ettikleri satış fiyatları olmakla beraber standart fiyatlardır.
 
Başka satıcıların ürün fiyatlarında ciddi olarak indirimli olduğu durumlarda satıcı firmayı araştırıp ürünlerinin orijinal olup olmadığını ve yetkili bayi olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Yoksa içi, ambalajı veya son kullanma tarihi değişmiş ürünleri almış olabilirsiniz.

Hacim (Builder) Aldırıcı Nereden Alabilirim?
Protein34 sporcu gıdaları olarak sitemizde satışa sunduğumuz ürünlerin hepsinin kullanımı ile ilgili her türlü desteği vermekteyiz. Sitemizde bulunan irtibat numaralarımızdan ürünlerimizle ile ilgili bilgileri alabilirsiniz.

Sitemizde satışını yaptığımız hacim aldırıcı ve diğer ürünlerimiz üretici ve/veya distribütör firmaların garantisi altında olmakla beraber bizlerde ana bayi garantisi vererek satışlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Ürünlerimizin Orijinal olup olmadığını ilgili firmaların sitelerinden yapabilir yine ilgili firmalardan da bizlerin bayiliğini sorgulayabilirsiniz.