Enerji & Güç


Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 44 (2 Sayfa)


Enerji-Güç ve Performans Ürünleri

Herkes, egzersiz zamanında enerji ve güç kazanmak ister. "pre-workout" takviyeleri bunu tam olarak yapmanıza yardım eder. Egzersiz süresince enerji düzeylerinizi, kas gücünüzü veya dayanıklılığınızı arttırmak umuduyla, spor salonuna gitmeden önce bu takviyelerden birini denemek cazip olabilir.

Preworkout takviyeleri genelde kafeinden guarana, creatine'e kadar değişen maddelerden oluşan bir karışım içerir. Ancak bu takviyeler işe yarıyor mu ve alması güvenli mi?.Preworkout takviyelerinin içerdiği malzemelerin birçoğu sporcuların egzersiz performanslarının süperşarj edildiğini algıladıkları anlamına geliyor,( Amerika Spor Akademisi ve Concordia Üniversitesi Chicago'da egzersiz fizyologu ve spor beslenme uzmanı Jordan Moon ve fitness izleme web sitesinde baş bilim yetkilisi) Moon Live Science'a "Kan akışını artırmak, kalp atış hızını arttırmak, odaklanmayı artırmak, cildin kan akışını artırmak ve agrıları önleyecek maddeler var" dedi.

Ancak bu fiziksel etkiler insanları daha büyük, daha güçlü veya daha hızlı hale getirmez, dedi Moon. Moon, kafein, kreatin ve beta-alanin gibi bu takviyelerin bazı maddeleri aşırı sporcuların ve vücut geliştiricilerinin performansını ılımlı bir şekilde artırdığına işaret ediyor.

Pre Workout Ürünlerin Görevi Nelerdir ?

Egzersiz öncesi takviye, aşağıdakileri yapmak üzere tasarlanmıştır:
-Performans geliştirme
-Gücü arttır
-Dayanıklılığı artırmak
-Egzersiz sırasında kas dökülmesini azaltmak
-Protein sentezini arttır
-Enerjiyi geliştirin ve odaklanın
-Besin maddelerinin doğumunu ve asimilasyonunu iyileştirin
-Metabolik hızı arttırın (yağ yakma)
-En uygun hormonal ortamı yaratın

Açıkçası, bu iyileştirme alanları, eğitim hedefleri ne olursa olsun, herkes için yararlıdır. Egzersiz öncesi takviye için iyi hazırlanmış ürün, spor salonunuzdaki çabalardan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir..


Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Pre workout ürünlerinin hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımının güvenli olup olmadığı ile ilgili yeterli bilgi yoktur. Önlem olarak bu durumlarda kullanılması önerilmez. Bu tamamlayıcı madde diğer kafein içeren maddelerle (efedrin, sinefrin veya fenilefrin) birlikte kullanılmamalıdır. Aşırı uyarılma ile birlikte istenmeyen yan etkiler oluşabilir.

Yüksek dozlarda kafein tüketimi, baş ağrılarına, sinirlilik haline, uykusuzluğa, kusma ve ishale, taşikardiye, titremelere, gastrik problemlere, baş dönmesine, sarsıntılara ve zihin bulanıklığına neden olabilir.

Glakom, anemi, anksiyete, hemofili, şeker hastalığı, kalp hastalığı, karaciğer hastalığı, ishal veya hassas bağırsak sendromu gibi rahatsızlıkları olan kişilerde kullanılması önerilmez. Belirli tedavilerle çakışarak semptomları daha kötüye götürebilirken aynı zamanda istenmeyen yan etkilere sebep olabilir. Pre workout ürünlerini uyumadan 6 saat öncesinden sonra kullanmayınız. Uyku yitimine neden olabilir..


Güç ve Performans Ürünleri Satın Al

Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye ve Kartal'da bulunan mağazamlarımızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Amino Asit ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.