Glutamin


Gösterilen: 1 ile 16 arası, toplam: 16 (1 Sayfa)

L-Glutamine Nedir?

Glutamin, proteinin sentezinde vücut tarafından kullanılan şartlı olarak gerekli bir amino asittir. Normal şartlar altında, vücudun gerekli amino asitleri vardır, çünkü vücutta en bol amino asittir; Bununla birlikte, aşırı stres dönemlerinde (egzersiz sırasında) vücut basitçe talebi karşılamak için yeterli miktarı üretemez - bu nedenle Glutamin "koşullu" amino asit olur. Glutamin, vücutta aşırı amonyak vücudunun atılmasından (yaygın bir metabolik atık ürününden) daha belirgin olmayan, bağışıklık sistemi işlevini, sindirimi ve hatta normal beyin fonksiyonunu güçlendiren bir dizi süreçle ilgilidir. Glutamin takviyesi, sırayla vücut yağını metabolize eden ve yeni kas büyümesini teşvik eden İnsan Büyüme Hormonunu (GH) artırabilir.

Vücut geliştirme dünyasında, glutamin piyasadaki en iyi takviyeden biri olarak bilinir. Glutamin, "gerekli olmayan" bir amino asittir. Gerekli olmaması, bunun gerekli olmadığı anlamına gelmez, insan vücudunun bunu doğal olarak ürettiği anlamına gelir. Glutamine'mizin% 60'ı iskelet kasında, kalan kısmı da akciğerler, karaciğer ve midede bulunur.

Glutamin, 2 nitrojen yan zinciri ile eşsiz bir molekül yapısına sahiptir. Bu, glutamin'i kas hücrelerindeki azotun birincil taşıyıcısı yapar.Son iki yılda, glutamin, protein sentezine (kas büyümesine), anti-katabolik parçalanma işlevlerine (kas dokusunun parçalanmasını önlemeye) ve büyüme hormonu yükselme etkilerine benzersiz katkısını ortaya koyan çalışmalarla önem kazandı. Bu etkiler nedeniyle, glutamin, kas hücrelerinin iyileşmesine yardımcı olarak vücudunuzda önemli bir rol oynamaktadır. Normal koşullar altında insan vücudu yeterli miktarda glutamin üretme kapasitesinden daha fazla. Ancak bazı durumlarda insan vücudunun üretebileceğinden daha fazla glutamin gerekir, buna glutamin tükenmesi denir. Glutamin tükenmesi, yaygın soğuk algınlığı, yaygın yanıklar, ameliyat vb. Gibi hastalıklardan kaynaklanabilir. Glütamin tükenmesinin diğer ana nedeni yoğun fiziksel egzersizdir.

Glutamin takviyesi aynı zamanda azot tutulmasını teşvik etmek ve kas proteinlerinin kaybını önlemektir. Antrenmanın ilk birkaç dakikasında kaslarınız glutamin salınmaya başlar. Glutamin düzeyleriniz düşerse, kaslarınız bir katabolik (dökülme) duruma gelebilir. Aşırı durumlarda bu kas kaybına neden olabilir. Glutamine ayrıca, enstitü fiziksel aktivitesi sırasında azotun vücuda taşınmasından büyük ölçüde sorumludur. Bir pozitif azot dengesi ve yüksek glutamin seviyeleri, kas kitlesi kazanma çabasında gerekli bir kriterdir.

Kaslar vücudunuz için en büyük glutamin kaynağıdır. Vücuttaki tüm glutaminlerin% 60'ı kaslarda saklanır. Bir kişi yoğun fiziksel aktiviteyi üstlendiğinde (dışarıya çıkarken), vücut tarafından üretilen toplam miktardan daha fazla glutamin gerekir. Eğer vücut kan dolaşımından ihtiyaç duyulan glutamin alamazsa, kasları depolama tesisine geri döndürmelidir. Vücut artık kaslarda depolanan glutaminleri parçalayıp kan dolaşımına gönderir. Bu koşullar altında glutamin desteğinin gerekli olduğu düşünülmektedir.

Glutamin takviyesi, yoğun bir eğitim döneminden sonra düzgün bir şekilde gereklidir. Yoğun antrenman sonrasında glutamin seviyeleri% 50'ye kadar düşürülebilir. Kas dokusu parçalandığında (egzersiz sonrası) kas büyümesi için sentezlenecek kas hücrelerine protein sürmek için glutamin gerekir. Vücut kendi glutaminini üretmek zorunda kalırsa (glutamin takviyeleri kullanmazsanız), glutamin düzeylerini normale döndürmek birkaç saat, hatta gün sürebilir.

L-Glutamine Görevleri / Faydaları Nelerdir ?

Kas Üreticileri İçin Glutamin Faydaları:


Aşağıda, glutamin'in performansınızı artırabileceği ve kasınızı inşa etmede / onarmada vücudunuza yardımcı olabileceği doğrudan rollerden bazıları...
> Proteinleri oluşturmak için azot vererek kas protein sentezini harekete geçirir.
> Kas kurtarma süresini azaltır.
> Büyüme hormonu üretimini ve serbest bırakılmasını arttırır.
> Egzersiz sırasında kas katabolizmasını azaltır.
> Glikojen tükenmesi koşullarında glikojen yenileyerek dayanıklılığı arttırır.
> Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek hastalık / enfeksiyon riskini azaltır.
> Yüksek yüklerden ve uzun süreli etkinliklerden kaynaklanan aşırı eğitimi önler Glutamin takviyeleri bu etkileri elde etmek için glutamin alımının vücut tarafından gerekli ve üretilen miktarı aşması gerekir. İhtiyacınız olan glutaminin miktarı, fiziksel aktiviteye bağlıdır ve vücuda etki eder.

Glutamine Takviyelerinin Ek Faydaları:


Bu sayfada genel olarak belirtildiği gibi glutamin bağışıklık sisteminin birincil yakıt ve sindirim sisteminin ikincil bir yakıt kaynağıdır. Glutamin takviyelerinin olası ek faydaları arasında aşağıdakiler olabilir:
> Daha güçlü bağışıklık sistemi, hastalık ve enfeksiyona karşı destekler.
> Antienflamatörlerin yol açtığı bağırsak hasarının onarılmasına yardımcı olur.
> Glutamin bir ruh halini ve sinirleri yatıştırmaya yardımcı olur.
> Nörodejeneratif hastalıklarda olumlu etkiler.
> Uzun ve kısa süreli hafıza güçlenmesini destekler.

L-Glutamine Kullanımı Nasıldır ?


Glutamin depolarının düşük olduğu durumlarda glutamin takviyeleri gereklidir. Ve vücut glutamin düzeyleri envanter fiziksel aktiviteden sonra en düşük seviyededir. Egzersizinizden sonra mümkün olan en kısa sürede glutamin almalısınız. Çoğu vücut geliştiricisi egzersiz sonrası protein tozlarına glutamin takviyeleri eklemeyi tercih eder. Glutamin çoğunlukla tatsızdır.


Dikkat Edilmesi Gerekenler!

L-Glutamine Siroz, ve karaciğere bağlı hastalıklarınız varsa glutamin kullanımı bu durumu daha kötüleştirebileceğinden bu durumlarda kullanmayınız. Hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanılması tavsiye edilmez. Monosodyum glutamat'a (MSG) hassasiyetiniz varsa glutamin kullanmayınız. Sporcular için formüle edilmiş gıda takviyesidir. 16 yaşından küçüklerin doktor gözetiminde kullanması tavsiye edilir. Herhangi bir hastalığın tedavi, teşhis, ya da önlenmesi için kullanılmaz..

L-Glutamine Satın Al

Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki L-Glutamine ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.