68 Ürün Mevcut

L- Karnitin ve ClaL-Karnitin ve Cla

Sporcuların ve kilo vermek isteyenlerin birinci tercihleri olan L-Karnitin ve CLA hedefledikleri vücut ölçülerine bir an önce ulaşmaları noktasında ilk akla gelen destekleyici ürünlerdir. Karnitin ve Cla vücut gelişimi içinde oldukça önemli gereksinimlerdir.

Cla ve Karnitin tek başlarına kullanıldığı gibi bir arada kombin edilerek de kullanılabilir. Yazımızın ilerleyen bölümlerinde ürünlerin özellikleri ve birlikte nasıl kullanıldıklarına dair bilgileri bulabilirsiniz. İsterseniz şimdi bu iki önemli ürünün tek tek anlatmaya çalışalım. İlk önce Karnitin Nedir? Ne işe yarar? Kullanım şekli nasıldır? Anlatmaya çalışalım;

L Karnitin Nedir?

Karnitin (L-Carnitine) bir amino asittir ve genellikle karaciğerinizde ve böbreklerinizdeki lisin ve metionin amino asitlerinden yeterince sentez yaparsınız. Günlük gereksinimleriniz için yeterince sentezlediğiniz için, karnitin esas amino olarak sınıflandırılmaz.

L-karnitin trigliserid gibi uzun zincirli yağ asitlerini, oksitlenebilecekleri enerjiyi bırakan mitokondriya (bir hücrenin enerji merkezi) aktarır. L-karnitin, yağ asidi metabolizmasının yanı sıra büyüme ve gelişmeyi teşvik eden çok popüler bir takviyedir. Yağ yakma, artan enerji ve kas yorgunluğuna karşı direnç arttırmak için de kullanılır. L-karnitin de kas inşa etmeye yardımcı olur. Açlık ve zayıflık duygularını düşürdüğü için diyet döneminde de kullanılmaktadır.

Karnitin Ne İşe Yarar?

Karnitin sporla beraber vücudumuzda bulunan yağların yakılması sürecinde oldukça etkin bir rol oynamaktadır. Yağ asitleri, hücrelere taşınır ve burada hücrelerin enerji istasyonları olan mitokondriye taşınarak enerjiyi serbest bırakmak için yakılırlar. Bu şekilde okside olan yağ asitleri Atp yani enerji üretimine destek olmaktadır. Bu sayede egzersiz yaparken hem yağ yakımı gerçekleşecek hem de karnitin sayesinde kendimize yeni bir enerji kaynağı bulmuş olacağız.

Karnitin takviyesi sadece egzersiz esnasında enerji üretmenin yanında gün içinde dinlenirken de bize enerji sağlamış olacaktır. Buraya kadar Karnitin hakkında özelliklerini anlatmaya çalıştık. Şimdi karnitin başka ne işe yarar sorusuna cevap arayalım; Karnitin vücut geliştirme, fitness yapan sporcular ve özelliklede vücutlarında fazla yağ bulunan kişilerin yağ yakma amaçlarında kullandıkları bir supplement ürünüdür. Vücut geliştirme sporu yapanlar karnitin kullanımı ile kaslarının daha çok ön plana çıkmasını sağlamaktadır.

Karnitin spor yapanların haricinde tıbbi olarak kemik güçlendirme ve kalp ile ilgilide faydaları oldukları bilinmekte olup doktor tavsiyesi ile kullanılmaktadır.

Karnitin Nasıl Kullanılır?

Karnitin ihtiyaca ve kullanım amacına uygun olarak kullanım zamanı ve miktarı ayarlanabilir. Doktor tavsiyesi ile kullanımlar ise tamamen kişiye özel olarak ayarlanabilir. Bu kısa ve genel bilgiden sonra L Karnitin klasik kullanım şekli olarak ise genelde spor öncesi olmaktadır. Spor öncesi kullanılan Carnitin spor esnasında vereceği enerji ile daha rahat antrenman yapmamızı sağlayarak yağ yakımı görevine de devam etmektedir.

Bugün piyasada karnitin ler tablet. Kapsül ve sıvı formda olmaktadır. Kullandığınız ürünüz özelliğine göre vücudunuzun ihtiyacına göre günlük dozları belirleyip spor öncesi kullanım yapabilirsiniz.

Cla ve L Karnitin Birlikte Kullanılır mı?

Karnitin ve Cla ayrı ayrı özellikleri ve faydaları olmakla beraber birlikte kullanıldığı zaman birbirini tamamlayan özelliklerinden dolayı ortaya harika sonuçlar çıkarmaktadır. Tabii bu arada bu ürünleri birbirine kombin ederken dozajlarını iyi ayarlamak gerekmektedir. Başlangıç olarak daha düşük dozlarla başlayıp sonuçlara göre dozları yükseltip daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Bu iki ürünün beraber kullanımı halinde ortaya çıkacak sonuçları basit olarak anlatırsak; Cla vücutta bulunan yağların serbest bırakılmasını sağlar ve aynı zamanda enerjinin yağlarda alınmasına da destek verir. Bunun yanı şıra gıdalardan alınan yağların bloke edilmesine yardımcı olur.

Cla bu görevleri yaparken yanında kullanıla Karnitin ise yapılan sporda size enerji vermenin yanında yağ yakma görevi de yaptığı için Cla tarafından serbest bırakılan yağları daha rahat yakarak sizlerin kısa sürede yağsız form tutma amacınıza destek vermiş olur. Kısaca karnitin ve Cla birlikte kullanıldığı zaman vücudunuzdaki değişimi çok hızlı bir şekilde gözlemlemiş olacak ve ortaya çıkacak harika sonuçtan da oldukça memnun kalacaksınız.

Hedeflediğiniz Vücuda Karnitin ve Cla ile Daha Kolay Ulaşın
Uzun yıllardır sporcular için birçok ürün satışı yapan sitemizde sizde hedeflendiğiniz vücuda ulaşmak için kullanacağınız birçok besin çeşidi bulabilirsiniz. Carnitine ve CLA içerikli olan ve oldukça yararlı olan takviye edici gıdalar, spor yapmadan önce alındığında kısa sürede istediğiniz vücuda sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca dengeli beslenmenize yardımcı olarak da bu gıdaları tüketebilirsiniz.

Düzenli olarak kullanılan bu takviye gıdaların onaylı olması oldukça önemlidir. Onaysız gıdaların tüketilmesi sağlık sorunlarına yol açacağından kullanım öncesi mutlaka onaylı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekiyor. Günümüzde birçok sporcu tarafından tercih edilen bu ürünler, zayıflatıcı ve yağ yakıcı bir hap değildir. Tamamen doğal olan ve sağlıklı beslenme için gıda takviyesi olarak satılmaktadır. Bu özelliği sayesinde artık doğal yollarla zayıflamak ve istenilen vücuda sahip olmak çok daha kolaydır.

Aradığınız Takviye Edici Gıdaları Sitemizde Bulabilirsiniz
Yağlarınızı doğrudan eritmeyen Carnitine ve CLA içerikli gıda takviyesi aldığınızda hücrelerinizde ki enerjiyi artırarak yağlarınızın dolaylı yoldan yakılmasına yardımcı olmaktadır. Yağların enerjiye çevrilmesi ile siz de hem spor yaparken hem de takviye edici gıda alarak kısa sürede hedeflenen vücuda ve kiloya ulaşabilirsiniz. Sitemizi incelediğinizde farklı özelliklerde satılan takviye edici gıdaları inceleyerek dilediğinizi uygun fiyat aralıkları ile satın alabilirsiniz. Bütçenizi sarsmayacak bu gıdaları satın aldığınızda kısa sürede hazırlanarak ilgili kargo firması ile adresinize ulaştırılmaktadır.