Fıstık Ezmesi

Fıstık ezmesi oldukça yüksek yağ ve protein oranı ile en şifalı ve sağlıklı besinlerin başında geliyor. İçeriğinde bulunan yağlar vücut için gerekli ve faydalı yağlar olmakla beraber kalorisi yüksek olduğu için dikkatli tüketilmesi oldukça önemlidir. Fıstık ezmesi özellikle et yemeyi sevmeyen ya da tercih etmeyen sporcular için en sağlıklı protein kaynakları arasında yer almaktadır. Fıstık ezmesi içerisinde vücudunuzun ihtiyaç duyduğu tüm faydalı yağlar bulunur. Trans yağ içermez. Sitemiz üzerinden en sağlıklı fıstık ezmesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz. Fıstık ezmesi çeşitleri arasında en önemli fayda ise lif açısından zengin olmasıdır. Bu özelliği sayesinde uzun süre tok tutar. Aynı zamanda fıstık ezmesi çeşitleri içerisinde yoğun E vitamini içermektedir. İçerisinde bulunan çinko sayesinde de sporcular için en faydalı besinler arasında bulunmaktadır. E vitamini sayesinde kas onarımını güçlendirir ve hızlandırır.

Fıstık Ezmesi Kalori

Fıstık ezmesi kalori bakımından yüksek bir besindir. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı fıstık ezmesinde 94 kalori bulunmaktadır. Bunun yanı sıra içerisinde 8 gram yağ, 3 gram karbonhidrat ve 4 gram protein bulunmaktadır. Genel olarak bir yemek kaşığı fıstık ezmesinde yüzde 72 oranında yağ bulunmaktadır. Özellikle düşük karbonhidrat diyeti yapanlar için en ideal besin alternatiflerinin başında gelmektedir. Genel olarak sitemizde bulunan ürünlerde olduğu gibi temiz içerikli fıstık ezmeleri sayesinde E vitamini ve B3 vitamini yönünden de günlük ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. 2 yemek kaşığı fıstık ezmesi yaklaşık olarak yüzde 15 oranında E vitaminini karşılamaktadır. Ancak bunun için sağlıklı ve doğal fıstık ezmeleri tercih ettiğinizden emin olmanız oldukça önemlidir. Yaklaşık olarak bir çorba kaşığı fıstık ezmesinde 8 gram yağ, 99 kalori, 4 gram protein ve 3 gram karbonhidrat olacaktır. Ancak bu kaloriler, fıstık ezmesinin içeriğine ve kaşık boyutuna göre değişebilir. Yüksek kalorili olduğu için dengeli tüketilmesi bu sebeple oldukça önemlidir.

Fıstık Ezmesi Fiyat

Fıstık ezmesi fiyat aralıkları fıstık ezmesinin markasına göre değişebilmektedir. Sitemizde en kaliteli fıstık ezmesi çeşitlerini sizler için en uygun fiyatlara sunmaktan mutluluk duyarız. Fıstık ezmesi fiyat aralıkları için sitemiz üzerinden sizin için en uygun fıstık ezmesi çeşitlerine ulaşabilirsiniz.