Enerji Veren KarbonhidratlarEnerji veren Karbonhidrat Ürünleri Nedir? Ne İşe Yarar?

Enerji veren Karbonhidrat ürünleri tüketiciler tarafından tam olarak bilinmeyen ve genelde kilo aldırıcı olarak bilinmektedir. Halbuki karbonhidrat özelliklede enerji vermesi için formüle edilmiş maltodekstrin, arpa, pirinç gibi ürünlerden elde edilen karbonhidrat sporcular tarafından enerji verici ürünler olarak kullanılmaktadır. .

Karbonhidratlar tam bir enerji kaynağıdır ve doğru ürünün kullanımı ve beslenme ile beraber yapılan sporda harcanacak enerji ve kaloriyi vücudunuzdan değil de bu takviyelerden karşılandığı gerçeği bilinmiş olsa belki de en çok tüketilen ürünlerden biri olacaktır.

Enerji veren karbonhidrat tozları yüksek saflıkta ve yüksek derecede enerji veren ham maddeler kullanılarak toz, likit ve Jel olarak üretilip satışa sunulmaktadır. İçeriğinde yüksek oranda vitamin, mineral takviyeleri ile beraber spor öncesi ve spor esnasında kullanılarak özellikle dayanıklılık gerektiren sporları yapanlar için oldukça önemli bir alternatiftir.

Enerji Veren Karbonhidratlar Nasıl Kullanılır?

Enerji veren bu ürünler güç kazanımı sağladığı için yapılan antrenman da size artı bir güç ve enerji artışı sağlayacağı için özellikle spor öncesi kullanımı önemlidir. Kazandığınız bu artı güç sizde uzun süre kalacağı için sürekli olarak kendinizi daha güçlü ve enerjik kalmanızı sağlayacaktır.

Özellikle vücut geliştirme, bisiklet, boks vb güç enerjiye uzun süre ihtiyacı olan sporcular günlük beslenmelerinden bu güç ve enerjiyi karşılayamayacağı için enerji veren karbonhidrat ürünlerini spor öncesi ve esnasında kullanabilirler. Ayrıca spor sonrası kullanımı halinde de toparlayıcı özelliklere sahip oldukları için protein tozu ve glutamin gibi ürünlerle beraber kombin edilerek kullanılabilir.

Enerji veren karbonhidratlar kullanımında dikkat edilecek önemli noktalar ise ürünün içeriği, yapılan sporun derecesi ve beslenmeniz dir. Bu unsurlara dikkat ederek kendinize uygun ürünü seçip doğru zaman ve miktarlarda kullanımı halinde amacınıza ulaşmanıza destek olur.

Enerji Veren Karbonhidratlar Kilo Aldırır mı?

Enerji veren Karbonhidratlar diğer karbonhidratlardan farklı olarak kilo veya hacim aldırmazlar. Maalesef günümüzde bu ürünleri diğer karbonhidrat ürünlerle karıştırarak özellik ve içeriğine bakmadan adı karbonhidrat diyerek kilo aldırır diye bir ön yargı var.

Enerji verici ürünler yüksek enerji verici olduğu için spora odaklı kullanılır ve spor öncesi ve esnası kullanımında alınan enerji ve güç spor esnasında kullanıldığı için kilo alımı riski sıfıra yakındır.

Enerji veren Karbonhidratlar Glikojen Depolarını doldurur mu?
Glikojen vücudumuzun enerji ve yakıt deposu olarak bilinmektedir. Karbonhidratlar genel olarak Glikojen depolarımızın dolmasına ve kendimizi sürekli olarak enerjik ve güçlü hissetmemize yardımcı olurlar. Fakat burada kullanılan karbonhidratlar klasik kilo ve hacim alımı özellikli ürünler olursa vücutta yağlanmaya sebebiyet verebilirler. İşte burada enerji verici özelliği olan yüksek kaliteli karbonhidrat takviyelerini seçersek Glikojen depolarının sağlıklı ve enerjiyi karşılayacak şekilde dolu olmasını sağlamış oluruz.

Glikojen depolarımızın dolu olmasını sağlayacak yüksek kaliteli karbonhidratlara örnek olarak Hardline Carbopure ve Biogain Carbopure ürünlerini sayabiliriz. Bu ürünler %90 üstü saf karbonhidrat tozu olmakla beraber yüksek enerji verici ürünlerdir ve kilo alımı değil de özellikle yüksek dayanıklılık gerektiren sporları yapanlar için ideal bir antrenman öncesi ve esnası karbonhidrat ürünleridir.

Enerji Veren Karbonhidratlar Kullanımı Nasıldır?
Yazının üst kısmında yer yer bahsedildiği gibi bu ürünler kilo ve hacim aldırıcı özelliği olmayan enerji ve güç verici özel takviyelerdir. Ürünlerin kullanımı tamamen ihtiyaca, beslenmeye, yapılan spora ve varsa kullanılan diğer gıda takviyelerine göre değişmek üzere spor öncesi ve esnası genel kullanım zamanıdır. Fakat tercihe göre spor sonrası toparlanma amaçlıda kullanılabilmektedir.

Enerji veren Karbonhidratlar Nereden Alınır?
Protein34 sporcu gıdaları olarak diğer tüm ürünlerimizde olduğu gibi enerji veren karbonhidrat ürünlerini de üretici ve/veya ithalatçı firmaların garantisi ile birlikte protein34.com internet sitesi ve mağazalarında sizlerin beğenisine sunmaktadır.
 
Satışa sunulan ürünlerin Orijinal garantisi ve Holoğram bulunmakla beraber oldukça zengin hediye seçenekleri de sunulmaktadır. İhtiyacınız olan ve beğendiğiniz ürünlerin protein34’den gönül rahatlığı ile alabilir, ürünlerle ilgili aklınıza gelen her türlü soruya da canlı destek veya irtibat numaralarından cevap bulabilirsiniz.