4 Ürün Mevcut

Beta AlaninBeta Alanin Nedir?

Beta alanin, kaslardaki karnozini arttıran, çok fazla asidin kas yorgunluğuna neden olduğu için Ph'ı düzenleyen bir amino asittir. Araştırmalar yorulmayı azalttığını, böylece performans, dayanıklılık ve mukavemeti artırmanın yanı sıra aerobik aktiviteyi ve yağsız vücut kütlesini geliştirdiğini gösteriyor. Araştırmalar, beta alanin takviyelerinin kas karbonnoz konsantrasyonlarını dört hafta içinde % 58, 10 hafta içinde % 80 oranında arttırdığını göstermiştir.

Kas karnozini üretmek için beta-alanin kullanmak, anaerobik egzersiz potansiyelini arttırmanın bir yoludur ve bazı egzersiz ayarlarında kreatinin etkilerine katkıda bulunması muhtemeldir. İlk olarak 1900'lü yılların başında keşfedilen beta-alanin ve histidin, karnozinin iki bileşenidir. Histidin, iskelet kasları içerisinde zaten çok miktarda bulunur; bu nedenle beta-alanin, karnozin dönüşümünde hız sınırlayıcı faktör olarak işlev görür.

Egzersiz sırasında, metabolik atık birikimi, kas kontraksiyonu sınırlar ve hidrojen iyonları en kötü haldedir. Bu öncelikle hidrojen iyonlarına en duyarlı ve aşırı yorgunmaya duyarlı hızlı elyaflarımız için geçerlidir. Hidrojen iyonları tamponlanabilirse, yorgunluk başlamadan önce kas gücü daha uzun süre muhafaza edilebilir.

Laktik asit birikiminin sınırlayıcı bir faktör olduğu egzersizde yer alan vücut geliştiricileri de dahil olmak üzere herhangi biri, beta-alanin ile takviye edilmesinden fayda sağlar. Spor salonunda, bu fayda belli bir kiloda daha fazla temsilciye dönüşebilir.

Beta Alanin Faydaları Nelerdir?

Karnozin, laktik asit yanıklarının üretilmesinden sorumlu olan hidrojen iyonlarının tamponlanmasında çok etkilidir. Çalışmalar beta-alanin ile takviye ederek artan kas karnozini yorgunluğunu geciktirebilir ve atletik performansın kas yönlerini iyileştirebilir.

Araştırmalar aynı zamanda beta-alanin'in laktat eşiğini arttırdığını, yüksek yoğunluklu egzersiz sırasında maksimum güç çıkışını koruma yeteneğini geliştirdiğini ve nöromüsküler yorgunluğu azalttığını gösteriyor. Karnozin seviyeleri yükseldiğinde sinirler daha hızlı ateşlenir.

Örneğin, egzersizden sonraki gün kişinin vücudunun %80'inde çalışması yerine, karnozin mümkün olan en üst seviyelere daha yakın çalışmasına yardımcı olabilir. Beta-alanin öncelikle aynı kasları kullanan, ara vererek ve birkaç gün iyileşmek için yetenekleri olmayan sporcular için tasarlanmıştır.

Vücut Geliştirme için Beta-Alanin Nasıl Kullanılır?

Vücut geliştirme, beta alaninin düzenli olarak kullanıldığı en yaygın yerdir. Karnozinin intermusküler seviyelerini arttırarak, vücut geliştiricileri daha büyük kas büyümesine izin vererek daha sert ve daha uzun süre eğitebilirler.

Vücut geliştirme kendi başına kas içindeki karnozin düzeylerini doğal olarak arttırır. Bununla birlikte, beta alanin ile takviye bu karnozin artışlarını yeni bir seviyeye taşıyor. Çoğu klinik araştırmalar, bir ay boyunca günlük 3-6 gram beta alaninin alınmasının carnosine düzeylerini%80 oranında arttırabileceğini bulmuştur.

Bu, vücut geliştiricilerine ve dayanıklılık sporcularına da faydalı olabilecek büyük bir artış. Ancak, bu fiziksel performansa nasıl dönüşüyor ve nihayetinde bu takviyeyi alarak elde edilen kas kazanımları artar mı?

Beta-Alanin Kas Oluşumu ve Dayanıklılığı Nasıl Destekler?
Tek başına, beta-alanin kas oluşturmaz ve beta alanin maksimum kuvveti arttırmaz. Bunun nedeni, beta-alaninin, laktik asit yapısını etkili bir şekilde tamponlayarak dayanıklılığı arttırması ve ayrıca miyofibriler kalsiyum duyarlılığını geliştirmesidir.

Bu, zamanla beta-alanin takviyesi yaparak spor salonunuzdaki 3., 4. ve 5. takımlarınızı önemli miktarda iyileştireceğiniz anlamına gelir. Çoğu sporcuların başarısız olduğu, ağırlığı düşürdüğü veya sadece vazgeçtiği zamanlar yüksek ağırlıkta ekstra güç edineceksiniz. İşte burada daha fazla kas anlamına geliyor.

Beta Alanin Fiyatları?
Beta Alanin ürünleri diğer supplementler de olduğu gibi ürünün içeriğine, formuna, ithal veya yerli olmasına göre fiyatlar değişmektedir. Yazımızın üst kısmında belirttiğimiz gibi kendinize en uygun ürünü uygun fiyat ve hediyelerle sitemizde bulabilirsiniz.

Sitemizde Beta Alanin toz formda hadline ve Bigjoy markasında mevcuttur. Ayrıca Bigjoy Betain tablet olarak da seçeneklerimiz mevcuttur. Kullanım olarak sizlere en uygun Beta Alanin ürünümüzü seçerek bol hediye ve aynı gün ücretsiz kargo ile temin edebilirsiniz.

Protein34.com internet adresimiz ve pazaryerlerinin yanında fiziki mağazalarımızda bol hediye ve fiyat avantajları sunarak sizlere hizmet etmeye gayret gösteriyoruz. Satışa sunduğumuz tüm ürünlerde üretici ve/veya ithalatçı firmaların garantisinin yanında protein34 garantisini de ayrıca sunmaktayız.