2 Ürün Mevcut

Beef Protein Tozu


Beef (Kırmızı Et) Protein Tozu Nedir?

Beef protein sığır etinden üretilen ve üretim özelliğine göre izolat ve hidrolizat formunda satışa sunulan protein tozudur. Beef protein kırmızı etten üretildiği için diğer protein tozlarına göre daha fazla aminoasit ve özellikle de kreatine sahiptir.

Beef protein özellikle genç yaşta sığırların etinin kaynatılıp daha sonra toz haline getirilmesi ile elde edilir. İzolat haline getirilen sığır eti yapısından dolayı %95-99 kadar saf protein ihtiva edebilmektedir. Buda beef protein tozunun yağ-şeker ve karbonhidrat açısından neredeyse sıfır derecesinde olması demektir.

Kırmızı et protein tozu yüksek oranda protein içermesinden dolayı özellikle kas gelişimi sporu yapanlar için ciddi bir alternatif olmaktadır. Yine yüksek kreatin oranından dolayı daha enerjik ve güçlü antrenman yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Beef protein diğer protein tozlarına göre sindirim zamanı oldukça uzundur ve yumurta protein ile beraber neredeyse aynı süreçte sindirim sağlarlar. Sindirimin uzun olmasının yanında diğer proteinler gibi hemen shake yapıp içmeniz halinde biraz zorlanabilirsiniz. Beef protein tozunu shake yaptıktan sonra kısa bir süre bekletip tamamen karışmasını sağladıktan sonra tüketmeniz daha avantajlı olur. Çünkü Beef protein oldukça yüksek bir yoğunluğa sahiptir.

Beef (Kırmızı Et) Protein Tozu Özellikleri Nelerdir?

Beef protein özellikle dallı zincir amino asitler olarak bilinen bcaa lara yüksek oranda sahiptirler. Bcaa oranlarından dolayı protein sentezi yapma ve kaslara daha fazla protein taşıma özelliklerine sahiptirler.

Kırmızı etin özelliğinden dolayı diğer protein tozlarına göre daha fazla creatin amino asitine sahiptirler. Bu özelliği sayesinde de özellikle spor esnasında sizlere ciddi bir enerji kaynağı oluşturmaktadır.

Beef Protein tozu Alanin, arginin, glutamik asit, glisin ve prolin amino asitleri de doğal olarak yüksektir ve ayrıca önemli bir leucine, izolösin ve valin kaynağı olarak görev yaparlar.

Kırmızı et protein tozunun farklı bir diğer özelliği de sığır etinden yapıldığı için ilk kullananlara tuzlu gelebilir. Buda sığır etinin tuzlu olmasından kaynaklanmaktadır. Tat olarak diğer protein tozlarının aromasından aldığınız aynı tadı kırmızı et proteinde alamazsınız.

Sonuç olarak beef protein tozu diğer proteinler göre daha yüksek oranda proteine ve dolayısıyla da daha fazla amino asite sahiptir. Yağ, şeker ve karbonhidrat oranı sıfıra yakındır. Diyet dönemleri ve yağsız kas kütlesi oluşumunda siz tüketicilere yardımcı olabilecek önemli bir alternatif protein tozudur.

Beef protein tozunu amacınıza, beslenmenize, yapılan spora ve kullanılan diğer supplementlere göre kullanım zamanını ve oranını belirledikten sonra sizlere yardımcı olabilecek ve de özellikle süt ürünü kullanmayan tüketiciler için çok önemli bir alternatif olarak protein34.com dan tedarik edebilirsiniz.

Beef Protein Nereden Alınır?

Beef Protein Tozu ülkemizde oldukça az çeşidi vardır. Önceki yıllarda ithal olarak çık fazla markanın ürünleri ithal edilmekteydi. Fakat son yollarda ithal ürünlerin maliyeti nedeniyle Beef Protein bulmak oldukça zor olmaya başladı.

Günümüzde Bigjoy Sports Beef ve Whey protein tozunu üreterek bu eksikliği gidermeye çalışmaktadır. Beef and Whey protein tozunu uygun ödeme koşulları, havale indirimi, bol hediye seçenekleri ve üretici firma garantisi ile protein34.com internet sitemiz ve mağazalarımız dan güvenle temin edebilirsiniz.

Beef Protein Fiyatları
Beef Protein tozu konsantre ve kompleks whey protein tozlarına göre fiyatları fazladır. Fiyat yüksekliğinin en büyük sebebi sığır etinden yapılması sığır etinin de pahalı olmasının yanında yapılan işlemlerin maliyeti de etkili olmaktadır.
 
Beef ve diğer ürünlerdeki aynı ürünün farklı satıcılarda ciddi anlamda farklı satış fiyatlarına rastladığınız zaman mutlaka ürünün orijinal olup olmadığını kontrol ederek almanızda fayda vardır.