Amino Asitler


Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 67 (3 Sayfa)


Amino Asit Nedir?

Amino asitler, proteinin yapı taşlarıdır ve birçok gıda kaynağında bulunurlar. Bazı amino asitler vücudunuz tarafından yapılabilir, ancak "gerekli amino asitler" olarak bilinen diğer amino asitler yiyecek veya takviyeden alınmalıdır. Amino asit takviyeleri sıklıkla atletler ile ilişkilendirilmiş olsa da, takviye herkese fayda sağlayabilir. Bunun nedeni, amino asitler enzim üretir ve aynı zamanda duygudurum, konsantrasyon, uyku ve bir takım diğer fizyolojik olaylarla da ilgilidir. Amino asitler faydalanabilirken, herhangi bir takviyeyi kullanmadan önce bir doktora danışmalısınız.

Karın Yağ Kaybı

Çoğu yağ kaybı takviyesi, metabolizmanızı arttırdığını iddia eden yüksek uyarıcılar ve diğer bileşenler içeriyor olmasına rağmen, amino asit takviyeleri yağ kaybını destekleyebilir. 2007'de "Menopoz" da yayınlanan bir araştırmaya göre, soya amino asit takviyesinin 3 ay boyunca takviyesi postmenopozal kadınlarda karın yağının büyümesiyle mücadeleye yardımcı oldu. Azaltılmış kalorili bir diyetle birlikte bir amino asit takviyesi kullanılması tek başına diyetle karşılaştırıldığında üstün yağ kaybı sağlayabilir.

Kas Kütlesi Artışı

Amino asitler ve protein, direnç egzersizi ile birlikte kullanıldığında kas oluşturma sürecine yardımcı olduğu biliniyor ancak araştırmalar, amino asitlerin eğitimsiz kaslara da faydalı olabileceğini gösteriyor. Sao Paulo Üniversitesi'nde yürütülen ve "Muscle&Nerve" dergisinin Haziran 2010 sayısında yayınlanan bir araştırmada, sıçanlarda amino asit lösin takviyesi, kasıtlı olarak immobilize olan kasların kas parçalanmasını önlemeye yardımcı olduğunu buldular. Araştırmacılar, lösin'in hareketsizlik dönemlerinde kasları parçalayan genlerin ifadesini azalttığını açıkladı.

Geliştirilmiş Egzersiz Performansı

Amino asitler, kas yapımına yardımcı olur ve kas kütlesi oluşturmada yardımcı olabilecek kas dökülmesini önler. Egzersiz bilim araştırması, bu eğilimlerin dayanıklılık sporundaki egzersiz performansını arttırmada yardımcı olabileceğini önermektedir. SagaNutraceuticals Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen ve "Journal of NutritionScienceandVitaminology" nin Şubat 2009 sayısında yayınlanan bir çalışma, verimli oksijen kullanımının bir ölçütü olan VO2max'ın dallanmış zincirli bir amino asit takviyesi kullanıldığında daha yüksek olduğunu keşfetti Bir plasebona. Araştırmacılar, bir izolösin, valin ve lösin takviyesi kullanımının "dayanıklılık egzersiz kapasitesini arttırmak için etkili olabileceği" sonucuna vardı.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Amino Asit 16 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Hamilelik ve emzirme dönemlerindeki kullanımı ile yeterli çalışma bulunmamaktadır. Bu dönemlerde kullanımı tavsiye edilmez.

Amino Asit Satın Al

Multipower, Optimum Nutrition, Olimp, Hardline, Bsn, Grenade, Muscletech, BigJoy, Unıversal, Ultımate, MythPower, Fa Nutrition, Everlast vb. markalarının bayisi sıfatıyla Protein34 sporcu gıdaları olarak satışlarımız online olarak Protein34.com sitemiz ve N11 Mağazamızdan yapmaktayız . Ayrıca Ümraniye de bulunan Mağazamızdan da toptan ve perakende olarak satış yapmaktayız. Tüm markalardaki Amino Asit ürünlerimizi satın almak için online sitelerimizi ve mağazamızı ziyaret ederek uygun fiyat ve bol hediye seçeneklerimizle temin edebilirsiniz.